Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Christina Ricci: Morbidní princezna z Addamsovy rodiny

Redakce

Redakce

1. 10. 2010

Když se řekne jméno Christina Ricci, divákům se většinou jako první vybaví její krásné velké oči. A taky role malé a zákeřné Wednesday v Addamsově rodině. Tento týden jde do kin animák Alfa a Omega, v němž propůjčila svůj hlas jedné z vedlejších postav.

Jako roztomilá Trixie ve Speed Racerovi, Zdroj: distributor filmu

Přesto že nám jako první utkvěla v paměti v již zmíněné morbidní komedii, nebyla to její první filmová role.  Debutovala v roce 1990 ve snímku Mořské panny, kde hrála také Cher a Winona Ryder. Málokdy se stává, že se dětská hvězdička prosadí i v dospělosti, o Christině toto neplatí.

Dětská hvězdička

Už jako malá byla hodně populární a často obsazovaná. Hrála ve filmech pro mladší diváky i v rodinných snímcích a do budoucna to z ní udělalo celistvou herečku, která je schopná zahrát jakoukoliv roli. Postupem času stárla a střihla si také vyspělejší postavy, například v Ledové bouři a seriálu Ally McBealová.

Rok 1998 s sebou přinesl i role ve větších a kvalitnějších filmech, byl jím i Strach a hnus v Las Vegas režiséra Terryho Giliama, kde hrála po boku opravdových velikánů Johnnyho Deppa a Benicia Del Tora. Johnny byl jejím parťákem i v dalším filmu, do nějž si ji vybral Tim Burton. Šlo o Ospalou díru, kde ztvárnila Katrin Van Tassel, která pomáhá v pátrání konstáblu Ichabodu Craneovi.

Další zářez za fanynkami milovaného Deppa si Christina může připsat díky Muži, který plakal. Režisérka Sally Potterová tehdy obsadila ještě takové hvězdy jako Cate Blanchett nebo Johna Torturra. Toto historické drama natočené v koprodukci Velké Británie a Francie ale u diváků příliš neuspělo.

Od lesby k Allenovi

Nejúspěšnější rok v herecké karieře Christiny byl 2003. Nejdříve to začalo filmem Zrůda. Spolu s Charlize Theron, která zde hraje nejznámější lesbickou masovou vražedkyni, předvedly obě naprosto brilantní herecký výkon. V témže roce následoval snímek Cokoliv, jejž režíroval Woody Allen.

Christina měla už zřejmě dost vážných rolí, a tak se vrátila zpět k pohádkám. Rok 2006 přinesl moderní romantickou pohádku Penelope o dívce s prasečím nosánkem, o kterou se nápadníci ucházejí jen kvůli bohatství, jež vlastní její rodina. Larry a Andy Wachowští, režiséři známé trilogie Matrix, ji obsadili do Speed Racera, který byl natočen na motivy klasického japonského anime.

Spolu s Orlandem Bloomem v New Yorku, miluji tě

Christina patří mezi nejmenší hollywoodské herečky – je vysoká 155 cm. Díky svým krásným velkým hnědým očím okouzlila už nejednoho režiséra. Ráda čte prózu a básně, nejlépe od Dylana Thomase. Z herců nejvíce uznává Johnnyho Deppa a Joshe Hartnetta.

Je o ní také známo, že se velmi zajímá o sex. Už dávno přiznala, že má zkušenosti s dívkou a nebrání se dalším. V jiném rozhovoru zase řekla, že se jí líbí představa, když má v nějakém magazínu erotické fotky a mladí fanoušci nad nimi onanují. Momentálně žádného přítele nemá, děti také ne, ale léta ubíhají a Christina to určitě nechce odkládat do nekonečna. Tak uvidíme, čím nás do budoucna překvapí, jaká další role to bude nebo co nám na sebe práskne ze svého soukromí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Christina Ricci: Morbidní princezna z Addamsovy rodiny