Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Christina Aguilera a Cher zpívají na společném soundtracku k filmu Burlesque

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

17. 1. 2011

Album, které je soundtrackem k hudebnímu filmu Burlesque, má opravdu šťávu. Dokáže provést napříč generacemi i hudebními styly a naprosto každého posluchače vtáhnout do děje i přesto, že film ještě neviděl.

foto Burlesque

Burlesque, Zdroj: sonypictures.com

První skladba, Something´s Got A Hold On Me naučí luskat prsty asi všechny od plenek až po plenky. A i kdyby vám to nešlo, budete to jistojistě denně trénovat. Welcome To The Burlesque přivítá posluchače v onom podniku, který název Burlesque nese a při But I Am A Good Girl by asi každý neuvěřil Christině, že je tou dobrou holčinou. Jazzově pojatá skladba se opravdu vydařila.

A co teprve Guy What Take This Time. Song si nedovolím srovnávat s jazzovými velikány, ale jde o dosti jazzově funkyovou skladbu, kde trumpety hrají první housle.

Taková Express je již více zmodernizovaná verze jakési odnože tanga. Spelování názvu písně, spolu se subwooferem, jež odhání blízko stojící předměty, je vynikající kombinací. A jako zlatý hřeb singlu se dá považovat hlas Christiny Aguilery. Bubny, tleskání a luskání prstů spolu s moderními rytmy dodávají Expressu absolutní šmrnc.

Cher je pořádně slyšet jen na dvou skladbách, z nichž You Haven´t Seen The Last Of Me je tou lepší. Poprockový poloploužák s hlasovým projevem Cher je skvělý. Zkoušel jsem si namísto Cher představit Christinu, ale nebylo by to ono.

Show Me How You Burlesque je reklamou na samotný film. Ale nelze říci, že nepovedenou. I tento song rozhýbe pohybový aparát snad i soše. Závěrečná The Beautiful People je už sama o sobě hitem. Stačí si přečíst název. Album Burlesque je velice zdařilým soundtrackem, který přiláká posluchače i k filmu. A troufám si tvrdit, že tomu bude i naopak.

Soundtrack – Burlesque

Vydáno: 12 /  2010

Skladby: Something´s Got A Hold On Me, Welcome To Burlesque, Tough Lover, But I Am A Good Girl, Guy What Takes His Time, Express, You Haven´t Seen The Last Of Me, Bound To You, Show Me How You Burlesque, The Beautiful People

Celkový čas: 31:57

Vydalo: Sony Music

Hodnocení: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Christina Aguilera a Cher zpívají na společném soundtracku k filmu Burlesque