Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Chris Brown a jeho nové album F.A.M.E. volají po slávě

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

2. 5. 2011

FOTO: Chris BrownChris Brown se stal již počtvrté otcem a jeho čerstvě narozené dítě dostalo jméno F.A.M.E. Tato nová deska se stala nosičem čtrnácti nových singlů, které mají za úkol ovládnout současný svět R’n’B.

FOTO: Chris Brown

Přebal nového alba Chrise Browna F.A.M.E., Zdroj: chrisbrownworld.com

R’n’B zpěvák, tanečník a příležitostný herec Chris Brown otevřel svou duši a pokusil se pro album F.A.M.E. vytvořit skladby, které budou blíže jeho fanouškům a povedou přímo z jeho srdce do srdcí všech jeho posluchačů. Na albu je tento zpěvákův vnitřní úmysl znát. Většina skladeb je pomalejšího charakteru s jednoduchou melodií a zasněným refrénem.

První místo na seznamu skladeb patří singlu Deuces, který vypovídá o již zmíněném charakteru celého alba. O featuring se postarali Tyga a Kevin McCall. Tito tři umělci spojili své talenty a zrodila se klidná skladba jako stvořená pro kluby plné mladých lidí. Originalitu lze slyšet z takřka každého tónu. A i přesto, že zde postrádám trochu větší rozmanitost, je skladba povedená.

Tempo se nezrychluje ani s druhou písní. Up to You je jakousi R’n’B baladou. Působí o mnoho lehčím dojmem než Deuces. Dokážu ji vnímat jako celistvý příběh v kontextu příjemné melodie. I když je singl milým pohlazením duše, neztrácí svou R’n’B podstatu a dokonale spojuje jednotlivé beaty s jemnými tóny zpěvákova hlasu. Úplně stejně by se dalo psát o následujícím siglu No BS. Tenhle počin ale navíc dokonale využívá klavír a v refrénu také příčnou flétnu. Jejich zvuk dodává skladbě nový rozměr.

Klid a jemnost alba je okamžitě narušena v okamžiku, kdy se rozezní první tóny singlu Look at Me Now, na kterém s Chrisem Brownem spolupracovali Busta Rhymes a Lil Wayne. Hudebně je skladba velmi chudá. Stále se opakují dva motivy, které jsou již samy o sobě poměrně jednoduché. Look at Me Now ale vyniká neuvěřitelným rapem. Rychlost, s jakou všichni zpěváci dokázali hýbat svými rty a vydávat srozumitelné zvuky, je neuvěřitelná.

Hlavním singlem a také lákadlem na tuto desku je ale jednoznačně Yeah 3x. Až s touhle písní roztančíte své tělo a ochutnáte neodolatelnou smyslnost street dance. Yeah 3x je klasická pecka, jež nenechá nikoho chladným a rozproudí v žilách krev. Čiší z ní silný proud čisté životní energie, pohody a radosti.

Neotřelost a mladistvá nápaditost vyzařují z každé skladby

Optimismus je patrný také ve skladbě Oh My Love. Velmi oceňuji, že se několikrát během písně změní rytmus a melodie. Není zde tak prostor pro jednotvárnost a mizí také mechanické opakování. Tahle skladba prostě baví. K závěru desky se opět zpomaluje. Should’ve Kissed You s sebou přináší laskavost a porozumění zabalené do pláště touhy.

Celkově na desce postrádám více kousků podobných skladbě Yeah 3x, která albu vévodí. Je tu až příliš poklidných, zamyšlených kousků. Rozhodně tím ale nechci konstatovat, že album je nudné. F.A.M.E. zkrátka plyne v pomalejším tempu, kterému lze velmi lehce přivyknout a náležitě si jej užít.

Chris Brown – F.A.M.E.

Vydáno: 4/2011

Skladby: Deuces, Up to You, No BS, Look at Me Now, She Ain’t You, Say It with Me, Yeah 3x, Next to You, All Back, Wet the Bed, Oh My Love, Should’ve Kissed You, Beautiful People + Champion

Celkový čas: 57:59

Vydalo: Sony Music

Hodnocení: 4****

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chris Brown a jeho nové album F.A.M.E. volají po slávě