Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Chovejte se k sobě tak, abyste se cítili dobře, radí módní blogerka Suzie

Redakce

Redakce

18. 11. 2011

FOTO: Módní blogerka SuzieSuzie začala se svým blogem před dvěma lety. Díky němu se jí otevřely dveře do nového světa se spoustou příležitostí. Prozradila nám, co si myslí o ostatních blogerkách, jaké kousky by nám neměly chybět v našem šatníku a také to, kde nejraději nakupuje!

FOTO: Módní blogerka Suzie

Suzie má velkou vášeň pro módu!, Zdroj: Suzie-style.com

Suzie, tvůj blog je velmi známý. Jak dlouho už bloguješ? Co tě vedlo k založení vlastního blogu?

Blogu se věnuji už skoro dva roky a zdá se mi neuvěřitelné, jak rychle to uteklo. Když jsem začínala, v Čechách byl módní blog docela nový pojem, takže hlavní inspirací pro mě v té době byly hlavně zahraniční slečny. Některé z nich obdivuji a sleduji dodnes.

Celá tahle myšlenka sdílet s někým svůj pohled na módu a svobodně komunikovat s lidmi, kteří tento zájem sdílí, mi přišla natolik zajímavá, že jsem si prostě řekla, že jdu do toho. Živě si vybavuji, jak jsem nadšeně oslavovala návštěvnost dvacet lidí denně, na které se stejně nejvíc podílela moje maminka a nejspíš i taťka, který je zaručeně můj nejvěrnější čtenář a kritik.

Jak bys popsala svůj styl třemi slovy?

Spíš bych raději poslala styl, o který se pokouším. Nadčasovost a kvalita namíchaná s kapkou snahy vystoupit svým stylem z davu, ale je to pekelná dřina.

Jsi stále ještě studentkou, nebo se z tebe stal již pracující člověk, kterému se stres nevyhne?

Se stresem spolu bojujeme každý den. Před pár týdny jsem zahájila velice intenzivní a bohužel i dost náročné magisterské studium a k tomu se mi v létě podařilo začít pracovat na pozici marketingové specialistky pro firmu působící v módě. Když k tomu přidám i čas, který věnuji blogu, volna, které by bylo jen pro mě a mé nejbližší, moc nezbývá. Jsem ale neskutečně vděčná za všechny tyhle příležitosti, takže by bylo hloupé si stěžovat.

Takže i tvá práce svým způsobem souvisí s módou? Mnohdy se na tvých stránkách objeví kousky darované od světoznámé značky H&M, chodíš na uvádění nových kolekcí do showroomů? Spolupracuješ také s jinou módní značkou či butikem?

Ano, souvisí a o to více mě samozřejmě baví. V současné době je také několik značek, se kterými spolupracuji, a občas se konají menší jednorázové akce a projekty, kterých se účastním. Je to příjemné zpestření a takový bonus za všechen ten čas, co blogu věnuji.

FOTO: Módní blogerka Suzie

Suzie ví, co je trendy

Jaký je tvůj životní sen?

Být obklopená lidmi, se kterými je mi dobře. Vstávat ráno do práce a těšit se, co den přinese, a být schopna zajistit si životní standard, který mi umožní užívat si života podle mých představ.

Které módní blogery nejvíce obdivuješ? Preferuješ české, nebo zahraniční?

Už delší dobu je jedna slečna, která mi velice imponuje svým projevem a inspiruje mě svým přístupem k životu, a to je Kelly Framel z blogu The Glamourai. Pro mě je jedinečnou osobností s obrovským charismatem, které z jejích stránek vyloženě sálá. Ale v tomto je pro mě výjimkou. Co se opravdového obdivu týká, tak ten chovám spíše ke svým přátelům a rodině. Lidé z blogové komunity jsou pro mě spíše cizí a neznám je dost na to, aby bylo na místě říct, že někoho z nich obdivuji.

Máš ve skříni nějaký nejoblíbenější kousek?

Momentálně jsou to rozhodně černé jezdecké kozačky, bílé košile a tvídové kraťásky. Oboje se dá skvěle kombinovat a přitom je to nesmírně pohodlné a chic.

Udělala jsi nějaké módní faux pas?

Spoustu. A myslím, že doteď se mi občas nevyhne nějaká nepovedená kombinace, kdy se moc snažím a ve výsledku to nevypadá dobře, ale žádný konkrétní případ mě zrovna nenapadá.

Co by nám podle tebe nemělo chybět v šatníku na zimu?

Rozhodně pohodlné kvalitní kozačky, nejlépe v černé, co se dají dobře nosit k sukním i kalhotám. Taky krásný teplý kabát. Každému sluší jiné střihy a barvy, tak to chce pečlivě vybírat. Já mám černý ve vojenském stylu se zlatými doplňky a mám ho strašně moc ráda. Vůbec není špatné počkat si na slevy a dopřát si nějaký opravdu hezký kousek s velkou slevou. Alespoň tak to dělám já.

FOTO: Módní blogerka Suzie

V jednoduchosti je síla

Jakou preferuješ kosmetiku?

Kvalitní a tím pádem i trochu dražší. I za cenu, že si na ni musím našetřit. Obzvláště krémy a make-up musím mít kvalitní, protože u těch se nejvíce projeví rozdíl. Výbornou zkušenost mám s produkty Lancôme. Přípravky na čištění pleti tak drahé nekupuji. Skvělá je například Neutrogena nebo Vichy, ale nejdůležitější je stejně pleť čistit velice pečlivě a starat se i o další věci, jako je dostatek spánku a vody. Jsou to klišé, ale opravdu je to tak.

Tvůj styl je úžasný, já sama ho obdivuji. Dokážeš vše sladit, vypadá to nápaditě a vkusně. Kde všude čerpáš inspiraci?

Mockrát děkuji, taková odezva neskutečně potěší. Popravdě, nejvíce inspirace mi nabízí moje okolí. Například teď se nemůžu vynadívat na své nové spolužačky. Jsou to dvě krásné a sympatické slečny z Ruska, které mají nádherný minimalistický styl se spoustou jednoduchých kousků, které fantasticky kombinují a vypadá to dokonale. Takový styl mě strašně baví a vždycky mi připomene, že módní výstřelky jsou fajn, ale brzy omrzí, a lepší je přemýšlet, šetřit a pak pečlivě vybírat i za cenu vyšší cenovky.

FOTO: Módní blogerka Suzie

Nakupuje spíše přes internet

Prozradíš nám nějaké obchody, kde se dá levně pořídit oblečení či doplňky?

Hodně svých věcí kupuji na internetu. Dají se tam sehnat krásné kousky za super ceny. Obzvláště nedám dopustit na Ebay, na kterém mám tak trochu závislost. Taky vášnivě ráda nakupuji ve slevách. Jinak se mi běžné ceny v obchodech zdají doslova přemrštěné a vzhledem k tomu, že můj studentský rozpočet je omezený, kromě slev se obchodům spíše vyhýbám.

Stává se ti někdy, že tě oslovují lidé na ulici?

To je spíše výjimka (úsměv).

Náš rozhovor je téměř u konce. Poslední otázka – co bys vzkázala našim čtenářům a tvým fanouškům?

Chovejte se k sobě tak, abyste se cítili dobře. Vím, že jsme všichni uspěchaní, unavení a často nemáme na módu nebo péči o sebe ani energii, ani náladu, ale za sebe mám vyzkoušené, že když se překonáte a dopřejete si tu správnou péči, bude vám o 100 procent lépe!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chovejte se k sobě tak, abyste se cítili dobře, radí módní blogerka Suzie