Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Chorvatský Outlook festival 2010 přiveze elektronickou hudbu. Digital Mystikz, Roots Manuva a další

Redakce

Redakce

3. 6. 2010

Jižní cíp chorvatského poloostrova Istria, konkrétně město Pula, bude od 2. do 5. září tohoto roku hostitelem mezinárodního hudebního festivalu Outlook. Pobřeží Jaderského moře se zaplní příznivci elektronické taneční hudby.

Dobře naladění fanoušci, Zdroj: outlookfestival.com

Plážová párty na Outlooku

Přijdou si na své příznivci reggae, drum and bassu, hip hopu, ale i progresivních nových stylů. Rodina urban kultury se v posledních letech rozrostla o subžánr jménem dubstep, který bude mít na Outlook festivalu pravděpodobně největší zastoupení. Přijede třeba Roots Manuva, který naposledy potěšil hudební kritiku albem Slime & Reason. Dostaveníčko tu budou mít i Digital Mystikz, jejichž set jste mohli slyšet před dvěma lety na Hip Hop Kempu. Nebude chybět ani DJ The Bug, kterého jste mohli zažít živě v Arše v rámci Stimul festivalu. A kde je dubstep, tam je i Mary Ann Hobbs, redaktorka pořadu Experimental na londýnském BBC Radio 1. Byla to právě ona, kdo se postaral o medializaci tohoto specifického druhu muziky.

Lokalita se často měnila, nakonec se kotví v Pule

„Když se podívám na line-up, který jsme sestavili, a lokalitu, jakou jsme pro letošní ročník vybrali, jsem víc než spokojený. Když přidám ještě ten kotel fanoušků, co nás tady čeká, je to jako splněný sen,“ svěřil se organizátor festivalu Noah Ball. Jediná komplikace, která se nabízí, je doprava. Nicméně je to komplikace jen zdánlivá. Do města Pula letí z Prahy přímý spoj 31. července a 1. září. Z letiště by měl být zařízen odvoz do dějiště festivalu.

Historie Outlooku sahá do roku 2008. Místo konání se každoročně mění. První ročník se uskutečnil ve městě Petrcane. Poté se festival rozrostl a přesunul na pláž Novalja. Letošní ročník opět posune hranice. Poblíž města Pula totiž leží pevnost Punta Christo, která nabídne čtyři stage a jistě i neobyčejnou atmosféru.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chorvatský Outlook festival 2010 přiveze elektronickou hudbu. Digital Mystikz, Roots Manuva a další