Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Chorvatsko je nejoblíbenější destinací Čechů. Letos letecky vyhrálo Turecko

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

30. 9. 2012

Turecko ovládlo o letošních prázdninách letecké zájezdy. Informaci potvrdila cestovní kancelář TopFly.cz. Nahradilo tak loňského českého oblíbence – krizí zmítané Řecko.

FOTO: Turecko

Letoviska v Turecku jsou lákadlem pro české turisty. Zdroj: archiv ASPEN.pr

Přestože se na zájezd s cestovními kancelářemi vydalo letos o 15 % méně Čechů než vloni, do Turecka vycestovaly i tak desítky tisíc turistů. Cena sezónních zájezdů totiž v porovnání s loňským rokem klesla.

Lidé využívají First a Last minute

Nejvíce zájezdů se prodalo díky cenově výhodným nabídkám First minute a Last minute. First minute zájezdy byly v prodeji už na začátku roku a o včasný nákup dovolené mělo v letošním roce zájem o 15 % více Čechů než loni. Čekání na nabídku zájezdů na poslední chvíli je pro mnoho českých turistů klasickým způsobem nákupu dovolené. Oběma cestami lze ušetřit několik tisíc na osobu.

Lidé, kteří si jako svou cílovou destinaci vybrali právě Turecko, byli nejčastěji ubytováni ve čtyřhvězdičkových hotelech u pláže. Na dovolené si užívali v průměru sedm dní a cena, která pro čtyřčlennou rodinu dosahovala téměř třiceti tisíc korun, obsahovala i All Inclusive servis.

FOTO: Řecký ostrov Rhodos

Řecko si letos u českých turistů pohoršilo. Foto: Eva Makovská, TOPZINE.cz

Upřednostnění Turecka před Řeckem není v letošním roce kvůli řeckým nepokojům překvapením. Dokládá to i Šimon Jehlička: „Ačkoliv jsem to s manželkou zvažoval, nakonec vyhrála Turecká riviéra. Situace v Řecku se mi zdála dost zmatená, i když mám tu zemi moc rád.“

Nejoblíbenější zahraniční destinací Čechů bez ohledu na způsob dopravy zůstává i nadále Chorvatsko. Každoročně tím směrem vyráží přibližně tři čtvrtě milionu českých turistů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chorvatsko je nejoblíbenější destinací Čechů. Letos letecky vyhrálo Turecko