Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Choco café U Červené židle: Čokoládové království v centru Prahy

Redakce

Redakce

26. 7. 2011

FOTO: Malinový dort  U Červené židleChoco-Café U Červené židle na Starém městě je podnik spíše rodinného typu. O to víc potěší kvalita, kterou hostům poskytuje.

FOTO: I káva se umí usmívat

I káva se umí usmívat, Foto: Veronika Weiszová, Topzine.cz

Po vstupu jsme se chtěly s kamarádkou usadit do pohodlných křesílek, ale cedulka reservé nás nasměrovala ke stolečku pro dva hned u vchodu na přidruženou mini zahrádku. Okamžitě k nám dorazila slečna s lístkem. Milá, ale její příliš ležérní oděv ve mně nebudil důvěru.

Čokoládové opojení

Pročítala jsem si menu nabízející více než dvacet různých podob čokolády (třeba banánovo-skořicovou nebo s mořskou solí). Jídel je v něm poskrovnu – na vývěsní tabulce taky nikde není psáno restaurant – na kavárnu je to ale celkem slušný výběr.

Objednala jsme si Choco café a kamarádka horkou čokoládu s kokosovým mlékem. Zeptala jsem se obsluhy na druhy dortů, slečna se otočila k vitríně s dezerty a pak vyjmenovala všechny, které tam uviděla. Vybrala jsem si malinový a můj doprovod si nakonec vybral bruschettu s prosciuttem a pestem. Také jsem požádala o sklenici vody.

Kavárna i obchod zároveň

Při čekání jsem se rozhlédla. Tento podnik má velmi omezený počet míst k sezení, je tu však velmi útulno, hraje zde příjemná hudba. Dokonce tu mají i stůl pro rodiny s dětmi vybavený hračkami, jako je houpací koník. Celý prostor je nekuřácký, což by některé návštěvníky mohlo odradit. Mají zde i vitrínu s různými pamlsky z kakaových bobů (vážící třeba i celé jedno kilo), jež jsou na prodej.

FOTO: Malinový dort U Červené židle

Malinový dort U Červené židle, Foto: Veronika Weiszová, Topzine.cz

Když nám servírka donesla naši objednávku, musela jsem se pousmát, neboť mou kávu zdobil smajlík. No ano, není to zrovna umělecké dílo, dají se vytvořit i mnohem sofistikovanější kreace, ale tahle dokonalá infantilnost mě opravdu pobavila. Káva byla silná a doslazená porcí čokolády.

Pozor, návykové!

Ochutnala jsem nápoj své kamarádky. Zprvu jsem byla zklamaná, protože nebyl ani horký ani teplý, nýbrž vlažný. Asi to bylo způsobené tím kokosovým mlékem, ale i tak se mi to nezamlouvalo. Všechno ale přešlo, jakmile se mi na jazyku rozvinula jeho intenzivní chuť.

První, co mě napadlo, bylo, že takhle nějak by mohla chutnat řeka v továrně Willyho Wonky (z knížky Karlík a továrna na čokoládu – pozn. redakce). Cítila jsem, jak mi v těle stoupá radost z tohoto požitku, přihnula jsem si tedy podruhé a nechala na sebe nápoj opět působit. Z mého rauše mě vytrhla až kamarádka, jež podotkla, že by se taky ráda napila. Chtě nechtě jsem jí tedy hrneček vrátila.

FOTO: Bruschetta servírovaná U Červené židle

Bruschetta servírovaná U Červené židle, Foto: Veronika Weiszová, Topzine.cz

Naštěstí právě dorazil můj dort, který mi tuto ztrátu plně vynahradil. Ač na to nevypadal, byl lehký a svěží, ideální pro letní den. Maliny a oříšky skvěle doplňoval krém. Bruschetta nebyla pod nánosem oblohy skoro vidět. Byla křupavá s notnou dávkou čerstvé zeleniny, pesto se taktéž povedlo. Velký hlad sice tento pokrm nezažene, ale s tím menším si hravě poradí.

Sečteno a podtrženo

Choco-café není z nejlevnějších kaváren, čokoláda vás vyjde nejméně na padesát pět korun a dá se pořídit i za devadesát pět a za bruschettu zaplatíte skoro stovku,  je to však přiměřené ke kvalitě použitých surovin. Velké plus je, že za sklenici rozlévané vody požadují pouhou desetikorunu. Zdejší obsluha nevybočuje z průměru, celkově je zde však velmi příjemné prostředí. Pokud se řadíte mezi konzumenty horké čokolády s vysokými nároky, je pro vás podnik U Červené židle tím pravým místem.

choco-cafe.cz

Adresa:
Liliová 4/250
Praha 1 110 00

Otevírací doba:
Pondělí až sobota: 10-22
Neděle: 10-20

Celkové hodnocení:
Jídlo: 4 ****  Atmosféra: 4 **** Obsluha:  3 ***

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Choco café U Červené židle: Čokoládové království v centru Prahy