Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Chladné počasí bude pokračovat celý týden. Září má být teplotně průměrné

ČTK

ČTK

7. 9. 2015

Chladné počasí bude pokračovat i v následujícím týdnu, většinou se teploty budou pohybovat pod 20 stupni Celsia. Týden od 14. září bude z celého měsíce nejteplejší, zbylé zářijové týdny budou teplotně průměrné. Průměrný bude i zářijový úhrn srážek. Vyplývá to z měsíční předpovědi, kterou dnes vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

mlha_les_pocasi_podzim

ilustrační foto, Zdroj: Shutterstock.com

Průměrná teplota pro období od 7. září do 4. října je 12,5 stupně Celsia. Příští týden bude průměrná teplota kolem 19 stupňů Celsia, od 14. září bude průměr ještě o dva stupně vyšší. Poslední dva zářijové týdny se pak teploty budou pohybovat kolem 18, respektive 19 stupňů. Září tak bude podle meteorologů z dlouhodobého hlediska – až na druhý týden – teplotně průměrné.

Pršet má zhruba stejně, jako bývá obvyklé na začátek podzimu. „Není vyloučeno, že krátce se vyskytnou i vydatnější srážky, zejména v poslední zářijové dekádě. Přelom září a října by měl přinést suché počasí,“ píší meteorologové v dlouhodobém výhledu. Druhý zářijový týden bude srážkově průměrný, třetí a čtvrtý lehce nadprůměrné. Naopak v týdnu na přelomu září a října má pršet jen málo.

Končící léto přesto patří k nejteplejším v historii měření v českých zemích, rekordní je také sucho.

Autor ČTK

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chladné počasí bude pokračovat celý týden. Září má být teplotně průměrné