Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Chinaski připravují turné. Hostem bude Katarína Knechtová

FOTO: HUdební kapela ChinaskiNavázat na úspěch předchozího turné se bude snažit skupina Chinaski již na jaře letošního roku, kdy vyjede tato partička koncertovat nejen po Čechách a Moravě, ale zamíří také na Slovensko. Jejich hostem bude slovenská zpěvačka Katarína Knechtová.

FOTO: Skupina Chinasku

Chinaski na hudebním festivalu Rock for People 2009, Foto: Václav Kohout, Topzine.cz

Poslední turné skupiny Chinaski s názvem T-music Chinaski tour odstartovalo počátkem října loňského roku v liberecké ČEZ Aréně a probíhalo přes celý měsíc. Turné se těšilo velké oblibě, úspěšný byl i koncert v pražské Tesla Aréně. Zazněly na něm jak starší hity této kapely, tak i písně z nového alba.

Na letošním turné opět zazní snad již nestárnoucí hity Chinaski, stejně jako songy z posledního studiového alba Není na co čekat, které vyšlo v září roku 2010. Jako host bude vystupovat Katarína Knechtová – slovenská zpěvačka, která je u nás známa především díky hitu Môj Bože, spjatým s filmem Bathory Juraje Jakubiska, nebo také díky písni Spomal, která vznikla ve spolupráci s její bývalou kapelou Peha.

Během turné navštíví Chinaski s Katkou nejprve Slovensko, kde zahrají například v Popradu, Trenčíně, Košicích, Žilině či Bratislavě, a poté se přesunou do České republiky. Fanoušci je budou moci slyšet a vidět třeba v Šumperku, Děčíně, Sokolově, Kladně, Jihlavě a v dalších městech. Prozatím je plánováno 16 koncertů, ovšem nejsou vyloučeny změny, ani že koncertních zastávek přibude.

Chinaski – Spáč

Skupina Chinaski v současné době vystupuje v šestičlenné sestavě, v čele s Michalem Malátným. V loňském roce vydali v pořadí již osmé album, které je souborem třinácti skladeb a mezi nejznámější patří například píseň Spáč. Na svém kontě mají řadu hudebních ocenění a také díky tomu patří k nejúspěšnějším českým kapelám.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chinaski připravují turné. Hostem bude Katarína Knechtová