Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Chinaski budou hrát ve vlaku i ve věznici

Martin Peška

Martin Peška

24. 9. 2009

chinaski-rock-for-people-2009Ačkoliv se česká hudební skupina Chinaski v současnosti chystá na podzimní klubové turné, v jejich seznamu koncertních míst se objevil i prostor pankrácké věznice, ale také ve vlakové soupravě vypravené z Košic do Prahy.

Foto: Václav Kohout, Topzine.cz

Foto: Václav Kohout, Topzine.cz

V pátek 2. října vyrazí Chinaski na klubové turné po celé České republice a zavítají také na Slovensko. Prvním koncertem, který se dá považovat za vystoupení za hranicemi Česka, bude společná show Chinaski a No Name ve vlaku. „Spřátelené kapely se nechaly inspirovat společnou aktuální hitovkou Ná, ná, náá, která je vzpomínkou na federální bratrské časy,“ vysvětlila za kapely Alice Titzová.

Koncert proběhne na pravidelné lince rychlíku Košičan, ke kterému bude 8. října připojen salónní vůz vybavený aparaturou. Ve vlaku má dojít i na křest bestofky No Name.

„Vlak vyjede v 8:39 z Košic a do Prahy dorazí v 16:55. Fanoušci, kteří se chtějí s kapelou potkat a zazpívat si, mohou přistoupit na jakékoliv zastávce na trati,“ dodala Alice Titzová.

Prvním neobvyklým koncertem skupiny Chinaski bude ale set pro odsouzené, který proběhne v pankrácké vazební věznici v úterý 6. října. Kapela na svých internetových stránkách uvádí, že Michal Malátný se s odsouzeným Lubošem Mydlářem z vězeňské kapely Lethé zná 25 let, od doby, kdy spolu v rodném Jičíně chodili na gymnázium a hráli v divadélku Baret S.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chinaski budou hrát ve vlaku i ve věznici