Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Children Of Bodom vydávají novou desku a se svým turné míří do Česka

Redakce

Redakce

25. 2. 2011

FOTO: Children Of BodomFinská metalová kapela Children Of Bodom vydává po třech letech novou řadovou desku nazvanou Relentless Reckless Forever. Nahrávka se má do prodeje dostat 7. března. Skupina svým fanouškům slibuje zatím svoje vůbec nejlepší album.

FOTO: Children Of Bodom

Finští tvrďáci Children Of Bodom, Zdroj: oficiální stránky kapely

Children Of Bodom vznikli kolem zpěváka a kytaristy Alexi Laiha ve finském městě Espoo v roce 1993. Svůj název odvozují od slavné tzv. bodomské aféry – série vražd u jezera Bodom v roce 1960. Skupina hrající na pomezí žánrů black metalu, death metalu, trash metalu či power metalu vešla v širší podvědomí díky své třetí desce nazvané Follow The Reaper z roku 2000.

Vstupenky na koncert Children Of Bodom, který proběhne 27. dubna od 20 hodin v pražské hale Folimanka, můžete za 590 korun koupit on-line zde.

Od té doby jsou Children Of Bodom pravidelně zváni na nejznámější světové metalové festivaly a stali se ikonou svého žánru. Charakteristickým rysem je hlavně zpěv Alexi Laiha a jeho vytříbená kytarová technika. Českým fanouškům se kapela naposledy představila na festivalu Brutal Assault v roce 2010.

Velice zajímavým počinem se stalo vydání alba Skeletons in the Closet v roce 2009, na které skupina nahrála cover verze písní interpretů jako Ozzy Osbourne, Alice Cooper, Iron Maiden nebo dokonce Britney Spears.

V těchto dnech si fanoušci mohou poslechnout ochutnávku z nové desky, skladbu Was It Worth It?. Kapela rovněž chystá světové turné nazvané The Ugly World Tour, které startuje 19. března ve finském Oulu. V České republice se skupina představí 27. dubna v pražské hale Folimanka, kam byl pro velký zájem koncert přesunut z KC Vltavská. Spolu s Childrem Of Bodom vystoupí Ensiferum a Machinae Supremacy. Vstupenky za cenu 590 korun lze objednat zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Children Of Bodom vydávají novou desku a se svým turné míří do Česka