Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Chcete zažít nezapomenutelný týden na horách? Popadněte lyže a vyražte do Alp!

Redakce

Redakce

25. 10. 2010

Foto: Itálie - Alpe LusiaZima se pomalu, ale jistě blíží. Někteří už plánují, kam vyrazí na lyže. Otázkou však zůstává, zdali si vyjet do českých hor anebo do zahraničí. Pokud vás Krkonoše či Jizerky nudí, neváhejte a poohlédněte se za hranicemi. Co třeba italské Alpy a lyžařské středisko Alpe Lusia?

Foto: Itálie - Alpe Lusia

Itálie - areál Alpe Lusia, Zdroj: Nikola Kratochvílová, Topzine.cz

Z vlastní zkušenosti musím říct, že se italským lyžařským střediskům ta česká jen těžko mohou vyrovnat. Ať už jde o vybavení, rozlohu nebo profesionální přístup. Alpe Lusia je areál zahrnující 24 kilometrů sjezdovek, snowpark s half pipe/jumpy, běžkařskou okružní trať, dětský miniclub na sněhu, lyžařské školy a půjčovnu lyžařského vybavení. O bufetech rozmístěných na každé sjezdovce ani nemluvě. Dále zde najdete pět sedačkových lanovek, jeden vlek a nedávno zrekonstruovanou kabinovou lanovku, která vede až k místnímu velkému parkovišti. Středisko je dobře přístupné jak autem, tak ski-busem.

Foto: Itálie - Alpe Lusia

Itálie - Alpe Lusia, Zdroj: Nikola Kratochvílová, Topzine.cz

Zaměstnanci jsou pravé italské povahy – přátelští, ochotní pomoci, s věčným úsměvem na tváři. Praví profesionálové. Jsou vstřícní ke všem návštěvníkům, ale rozhodně si je můžete ještě víc naklonit, pokud je pozdravíte v jejich rodném jazyce.

Za jasného počasí se vám z lanovky i při lyžování naskytne nádherný pohled na štíty okolních kopců zakraté peřinou jasně bílého sněhu. Pravý horský vzduch vás přímo štípe do nosu, zejména přiblíží-li se teploty k -20 stupňům celsia. Ale není třeba se mrazu děsit, sklenička Bombardína vás vždy spolehlivě zahřeje.

Foto: Itálie - Moena

Itálie - Moena, Zdroj: Nikola Kratochvílová, Topzine.cz

Nejlepší doba na návštěvu areálu je mimo hlavní sezónu. Vyhnete se frontám, seženete levnější ski pasy a i s mrazem už to nebude tak zlé.  Ubytování se dá sehnat v blízké Moeně, či v o něco vzdálenějším San Pellegrinu.  A pokud si ráno přivstanete a dostanete se ke kabinové lanovce hned po jejím otevření (což je zhruba kolem půl deváté), budete mít šanci sjet sjezdovku jako první. A ten pocit, kdy svištíte dolu po sedmi kilometrovém svahu úplně sami, ten vážně stojí za to.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chcete zažít nezapomenutelný týden na horách? Popadněte lyže a vyražte do Alp!