Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Chcete vyhrát deset tisíc korun? Napište dopis Gagarinovi!

Redakce

Redakce

21. 1. 2011

DopisNakladatelství Větrné mlýny vyhlašuje Československou literární soutěž s názvem Dopis Gagarinovi. Pro vítěze je připraveno 10 000 korun. Uzávěrka soutěže je 1. března 2011.

Dopis

Dopis Gagarinovi, Zdroj: sxc.hu

Zadání je jednoduché. Každý, kdo se bude chtít soutěže zúčastnit, musí napsat dopis kosmonautu Juriji Alexejeviči Gagarinovi. Obsah dopisu závisí pouze a jen na vás. A protože jde o Československou literární soutěž, můžete si vybrat, jestli budete psát česky nebo slovensky. Samotný dopis by neměl přesáhnout čtyři stránky.

Veršujte o tom, co vás trápí nebo těší

Slavnostní vyhlášení proběhne 12. dubna 2011, tedy 50 let od vzletu prvního člověka do vesmíru. Vítěz obdrží 10 000 korun a gramofonovou desku. Nejlepší dopisy budou přetištěny do revue RozRazil, kterou nakladatelství Větrné mlýny vydává.

Porotci, kteří budou dopisy hodnotit, jsou následující: režisér a spisovatel Jan Antonín Pitínský a Arnošt Goldflam, knihkupec Michal Ženíšek, scénograf a grafik Ján Zavarský a nakladatelé Pavel Řehořík a Petr Minařík. Jak už bylo řečen, obsah a forma dopisu je jen na vás. Pokud se tedy budete chtít Gagarinovi svěřit se svým trápením nebo štěstím formou básně, není problém.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chcete vyhrát deset tisíc korun? Napište dopis Gagarinovi!