Chcete vlastnit piano od The Beatles? Můžete ho koupit v aukci

FOTO: Beatles
Kapela Beatles, Zdroj: Universal Music

Více než stoleté piano, jehož cenu znalci vyčíslili na padesát tisíc liber, se bude 20. března prodávat v liverpoolské aukci. Nástroj používali Paul McCartney a John Lennon z The Beatles například při skládání kultovní písně Yesterday.

Piano Bechstein Concert Grand z roku 1907. | Zdroj: omegaauctions.co.uk
Piano Bechstein Concert Grand z roku 1907. | Zdroj: omegaauctions.co.uk

Jedná o Bechstein Concert Grand z roku 1907. Původně se toto piano nacházelo ve filmových studiích Twickenham, kde se od třicátých let minulého století využívalo pro hudbu v desítkách filmů.

V roce 1965 prošlo pod rukama slavných The Beatles, kteří na něm napsali jedny ze svých největších hitů. Koncem šedesátých let jej koupil režisér filmu Help! Richard Lester, který nástroj vlastnil až do současnosti.

Společnost Omega Auctions ohodnotila piano, na kterém McCartney tvořil písně k albu Help! či složil Yesterday, na padesát tisíc liber, ale předpokládá se, že cena jistě poroste. Nástroj je součástí větší aukce předmětů Beatles, na které se celkově prodá dvě stě předmětů legendární kapely.

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Peter Forgáč
Autor je redaktorem rubriky Hudba magazínu TOPZINE.cz. Pochází ze Slovenska. Studuje Teorii umění na Masarykově univerzitě v Brně. Mezi jeho záliby patří fotografování a cestování.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*