Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Chcete vidět, jak vypadá konečně šťastná žena? Zajděte do Divadla ABC

Konečně šťastná

Hořkou komedií Konečně šťastná? pokračuje pražská scéna Divadla ABC  v linii nové sezóny, týkající se problematiky mezilidských vztahů. Hrdina se musí potýkat se stereotypem manželského života, jak ho znají mnozí z nás. Příběhem vás bude tentokrát provázet výborná Veronika Gajerová.

FOTO:Vladimír Čech a Veronika Gajerová

Skvělé dialogy předvádí Vladimír Čech a Veronika Gajerová Zdroj: mestskadivadlaprazska.cz

„Tohle má bejt můj život? Tenhle přiblblej zmatek plnej nedorozumění? TO MÁ BÝT ONO?!“ Tak zní motto nové inscenace Městských divadel pražských, která se nese opět v rouchu životní psychologie, která se snaží dostat pod kůži nejen těm, kteří jsou zkušení v partnerských vztazích.

Hlavní hrdinka Kitty v dramatu Lucindy Coxon už má dost stereotypního života, kdy tvrdě pracuje, přijde domů a musí se starat o manžela a své děti. Kromě toho s veškerou starostí pečuje o svou starou matku a nemocného otce, který je opustil, ještě když byla hlavní protagonistka v dětském věku. Když potká na pracovní schůzce Michaela, začne přemýšlet, zda je její manželský život skutečně tak naplněný, jak si ona přeje. Vedou spolu vtipný dialog plný dospělého a až vulgárního humoru.

Dvě rodiny s rozdílnými životy

Ač inscenace nepřináší divákům nic nového, je milým zpříjemněním nejen zimních večerů. V režii Petra Svojtky nás zavede do dvou domácností, ve kterých je něco v nepořádku. Kamarádka Kitty Bea totiž žije nelehký život s alkoholikem. A tak se dostáváme do života dvou spřátelených rodin, které se dostanou i mezi sebou zanedlouho do konfliktu. Ten nešetří ani Carla, kamarádského homosexuála, se kterým se osud vůbec nemazlí.

Foto: Konečně šťastná?

Inscenace končí tradiční idylkou u televize

Celá smršť emocí a nečekaných zápletek v rámci vztahové linie se v některých částech line velmi pomalu. Zvláště přestavba kulis je doplněná o nepříjemné zvuky, kterým dominují dětské výkřiky či rychle ubíhající tep některého z protagonistů, nejčastěji však Kitty.

Humorné výstupy Čecha a Gajerové

Hlavní ženská role jako by byla napsaná Veronice Gajerové přímo na tělo. Dává do ní kus života, představuje tradiční současnou a pracovitou ženu, které chybí štěstí. Hereččin velice příjemný a přirozený výstup diváky provádí téměř celou inscenací, jelikož tato postava skoro nesejde z jeviště.

Stejně výrazný jako Gajerová je i výborný herec Aleš Procházka. Ten se potýká ve hře s nepřítelem jménem alkohol a své ženě tak dokáže pořádně znepříjemnit život. Bea v podání Barbory Lukešové však neplní příliš výraznou složku v uměleckém souboru, její uchopení role se dá označit jako nemastné, neslané. Čiší z ní lhostejnost, což se ale nedá říci o Vladimíru Čechovi, který ve hře dominuje coby svůdník Michael. Spolu s Gajerovou vytváří skvělé a humorné dialogy a peprné scény, které diváka rozhodně pobaví.

Foto: Konečně šťastná?

Hra představuje i přátelské vztahy

Představení Lucindy Coxonové se může směle zařadit mezi povedené inscenace Divadla ABC. Mnoho vtipných hlášek o nepříliš veselých věcech, kvalitní herecké výkony zaujmou a hra má velký potenciál především pro řešení běžných lidských problémů života v současné době.

Konečně šťastná?

Městská divadla pražská (Divadlo ABC)

Režie: Petr Svojtka

Hrají: Veronika Gajerová, Luboš Veselý, Jana Drbohlavová, Barbora Lukešová, Aleš Procházka, Vladimír Čech, Aleš Juřica

Hodnocení: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chcete vidět, jak vypadá konečně šťastná žena? Zajděte do Divadla ABC