Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Chcete valentýnský polibek od Gustava Klimta? Zajeďte si do Vídně!

Linda Svobodová

Linda Svobodová

8. 2. 2011

Kde jinde políbit svoji drahou polovičku než před obrazem s výmluvným názvem Polibek? Pro všechny zamilované milovníky umění připravila galerie ve vídeňském zámku Belvedere speciální valentýnský program.

Gustav Klimt, Polibek (Der Kuss), Zdroj: wikimedia.org

Gustav Klimt, Polibek, Zdroj: wikipedia.org

Svůj nejznámější obraz namaloval Gustav Klimt v roce 1908. Pár milenců ve vášnivém objetí představuje alegorii lásky. Zlatá barva, ve které je obraz vyveden, vyvolává v pozorovateli téměř magický dojem. Zámek Belvedere ve Vídni se pyšní světově největší sbírkou Klimtových děl.

Valentýnský polibek před slavným uměleckým dílem může být příjemným zpestřením dne oslavujícím lásku, tedy 14. února. Pro obdivovatele tohoto secesního malíře si galerie připravila speciální večerní program.

Zamilované páry si mohou sbírku vychutnat se sklenkou Prosecca v ruce a občerstvit se kulinářskými lahůdkami. Kromě toho se jim dostane výkladu o tajemstvích Klimtova mistrovského díla.

Současně jsou k vidění obrazy modernisty Egona Schieleho, který na začátku svojí tvorby čerpal inspiraci právě z Klimtova díla. Zároveň zde probíhá i výstava kubistů a futuristů jako jsou František Kupka, Fernand Léger nebo Giacomo Balla.

Kde: Galerie zámku Belvedere, Vídeň

Kdy: 14. únor

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chcete valentýnský polibek od Gustava Klimta? Zajeďte si do Vídně!