Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Chcete už konečně dočíst knížku? Zúčastněte se Dne nedočtených knih!

FOTO: KnihyPokud vám doma leží kniha, kterou jste ještě nestihli dočíst, a rádi byste tak učinili, navštivte dnes knihkupectví na Slovensku v Nitře nebo Žilině a zapojte se tak do akce Deň neprečítaných kníh. Stačí si zde sednout a prostě začíst číst.

FOTO: Knihy

Nedočtené knihy mají dnes svátek, Zdroj: sxc.hu

Máte doma knížku, kterou jste nestihli dočíst? Anebo nějakou, která se vám jen tak válí na poličce, a vy nemáte čas ji otevřít, protože je k dispozici vždy nějaká lepší kniha? Zkuste zavřít oči a poslepu vyberte jednu knížku, ke které jste se chtěli už dávno vrátit, abyste ji mohli dočíst. Potom se rychle přesuňte do slovenského knihkupectví v Nitře nebo Žilině. Když tam dorazíte, máte půl úspěchu za sebou, teď už stačí otevřít knihu a začíst se.

Proč se akce účastnit?

Určitě svou účastí na akci neprohloupíte. Knihkupectví Martinus totiž slaví právě deset let od svého vzniku, a proto účastníkům akce rozdává kávu a dortový zákusek zdarma, což k četbě určitě přijde vhod. Budete navíc obklopeni společností mnoha dalších tichých čtenářů, jež si podobně jako vy přinesli nedočtenou knížku. Dění v knihkupectvích se bude živě přenášet na internet, aby mohla oslava probíhat online společně s celým Slovenskem.

Stačí se podívat na internetovou stránku Deň neprečítaných kníh a řídit se instrukcemi, jež jsou zde uvedeny. Poslední den v srpnu však můžete číst a oslavovat i doma u online přenosu z knihkupectví. Mimo Nitry a Žiliny se bude slavit také v Martině a Bratislavě, ale v druhých dvou uvedených místech budou k dispozici menší prostory, proto sem musíte vyrazit včas. Taktéž tam nebudou k dispozici kavárny, ale to by vás, jako náruživé čitatele, rozhodně nemělo odradit!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chcete už konečně dočíst knížku? Zúčastněte se Dne nedočtených knih!