Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Chcete uspět v pěvecké soutěži? Zkuste kurz pro začínající pop stars

Redakce

Redakce

23. 1. 2013

Univerzita ve Velké Británii Bishop Auckland College připravuje své studenty na konkurz do X-Factoru. Za pětadevadesát liber si lze zaplatit sedmnáctitýdenní kurz, během nějž se dotyčný naučí nejen zpěvu a vystupování, ale i jistotě před porotou.

Foto: Shayne Ward

Ani vítěz druhé série X-Factoru Shayne Ward to neměl jednoduché. Zdroj: reprofoto youtube.com

„Chtěl jsem zavést kurz, který by pomohl začínajícím zpěvákům připravit se na účast v soutěžích, jako je X-Factor,“ vysvětluje svůj záměr Mike Jinks, vedoucí katedry umění a zpěvu. „Talentová soutěž totiž není jen o tom nakráčet před porotu a zazpívat. Účastník musí počítat s léty tvrdé a neúprosné dřiny.“

Návštěvníci kurzu se během sedmnácti týdnů dozvědí mnoho cenných rad ohledně zpěvu a sebeprezentace obecně. Za profesionální přístup k výuce ručí vítězové první a druhé série soutěže Steve Brookstein a Shayne Ward, kteří na univerzitě sami vyučují.

V Anglii jsou kurzy pro začínající zpěváky celkem běžné a lze je navštěvovat snad v každém koutu země, avšak pouze Bishop Auckland College nabízí svým studentům kurz speciálně pro zpěváky, kteří chtějí uspět v populární soutěži X-Factor. Jestli jim ale skutečně může dopomoci k vítězství, zůstává přinejmenším diskutabilní.

X-Factor je pěvecká soutěž, která následuje tradici dnes již neexistující Pop Idol. Jejím tvůrcem je producent a známý hnidopich Simon Cowell, který pro svou krutou upřímnost vůči soutěžícím získal přízviska jako Kat nebo Terminátor.

V Británii proběhlo již devět sérií X-Factoru, zatímco v ČR jsme se zatím dočkali pouze jediné, a to v roce 2008. Vítězství si tehdy vybojoval zpěvák Jiří Zonyga.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chcete uspět v pěvecké soutěži? Zkuste kurz pro začínající pop stars