Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Chcete tvořit ve 3D? Zapomeňte na počítač, stačí tužka a papír

Redakce

Redakce

29. 8. 2012

OBR: 3D kresba Fenomén 3D zobrazení je populární především díky počítačové technologii, ale trojrozměrný výjev lze spatřit i bez elektronického prostředníka. Stačí 3D kresba, správný úhel pohledu a šálení zraku vás nemine.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/3d-kresby/]

Talentovaný 21letý japonský umělec Nagai Hideyuki vytváří nápadité fantaskní kresby, které působí tak hmatatelně, že kde kdo zapochybuje nad tím, zda jde o pouhou kresbu. Zdá se totiž, jako kdyby nakreslený výjev byl zhmotněn mezi dvěma skicáky a dalo se ho jednoduše dotknout.

OBR: 3D kresba, encounter

3D Setkání od Nagai Hideyuki. Zdroj: nagaihideyukiart.jimdo.com

Hideyuki se ve své tvorbě inspiroval britským umělcem Julianem Beeverem, který vytváří populární 3D kresby na chodnících různých velkoměst napříč celým světem. Od něho převzal projekci nazvanou anamorphosis, díky níž dokáže ošálit lidské oko a vytvořit tak trojrozměrný dojem.

Nigai původně neměl v plánu věnovat se 3D kresbě. V sedmnácti byl přesvědčený, že bude profesionálním karikaturistou, ale s postupem času si uvědomil, že jeho kreslení komiksů není dost dobré, a tak toho nechal. Osud mu naštěstí zavál do rukou noviny, v nichž spatřil streetové umění Juliana Beevereho.

OBR: 3D kresba 3

Podle svého anglického vzoru chtěl tvořit 3D obrazy v ulicích měst, ale jakmile zjistil, že street art je v Japonsku zakázán, uchýlil se ke kreslení na papír. Jeho talentu to však neuškodilo.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chcete tvořit ve 3D? Zapomeňte na počítač, stačí tužka a papír