×
TOPZINE.cz

Chcete svatbu jako z Avataru? V Číně žádný problém

AvatarNa louce, v balónu, na koni nebo pod vodou – to je jen malý výčet míst a způsobů, jakými se moderní lidé nechávají oddávat. Této skutečnosti využili pořadatelé akcí v Číně a nalákali snoubence, aby si své ano řekli v prostředí úchvatných skalisek hor, využitých pro filmový trhák Avatar.

FOTO: Avatar
Avatar je i romantický film..., Zdroj: distributor filmu

Organizátoři pandorských svateb zkrátka přišli na snadný způsob, jak vydělat na obrovském úspěchu zmiňovaného snímku. Vše se odvíjí od skutečnosti, že se režisér James Cameron při vizualizaci vznášejících se hor inspiroval právě krásou skalnatého horského štítu v oblasti Wulinyuan na jihu Číny.

Slibovaný svatební den jako z jiného světa se však neobešel bez komplikací. Řada novomanželů se rozzuřila poté, co obřad nesplnil jejich očekávání – zaplatili za senzaci a speciální efekty, které nakonec zas tak speciální nebyly.

Nevěsta Xiao Tsao, z jednoho z pěti tímto způsobem oddaných párů, řekla: „Naviové vypadali jako skupinka lesních dělníků ve velmi nepřesvědčivých maskách, oblečených do dlouhého, namodro obarveného spodního prádla. Bylo to vážně ubohé.“

Pořadatelé se brání vysvětlením: „Nejsme experti na speciální efekty, ale děláme, co je v našich silách. Naším skutečným cílem je upozornit na krásy naší krajiny.“ Ať už je pravda jakákoliv, svět Pandory je světem fantazie, který ani přes veškeré snahy nelze přenést do skutečnosti.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..