Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Chcete si zlepšit angličtinu? Jeďte do Kanady!

Šárka Braumová

Šárka Braumová

31. 7. 2010

!Fotogalerie!Chtěli byste si zlepšit angličtinu, poznat nové přátele a zažít nová dobrodružství? Pokud ano, je pro Vás Kanada tím pravým. V prvním díle článku jsme s Topzine.cz navštívili města Francouzské Kanady a  Niagárské vodopády. Dnes vás čeká prohlídka města Toronto a dozvíte se, jak to chodí na jazykové škole.

Niagárské vodopády, Foto: Šárka Braumová, Topzine.cz

Toronto
Největší kanadské město, které se pyšní nejen moderní architekturou, ale i každoročním umístěním v hodnocení měst s nejlepšími životními podmínkami na světě. Je zde bezpečno, ulice jsou čisté a cenově je Toronto také přijatelné. Právě proto se stalo Toronto městem, kam se sjíždějí studenti z celého světa procvičit a zdokonalit svojí angličtinu do vyhlášených jazykových škol, jako je ILSC (International Language Schools of Canada) nebo Kaplan Aspect.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/canada_toronto/]

Koupit zájezd můžete zde

Co školy nabízejí
První den jsou pro nové studenty připraveny rozřazovací testy, po nich proběhne krátký ústní pohovor, kde se vyučující ujistí o znalostech studenta a následně vám nabídne předměty podle stupně pokročilosti. Nabídka je opravdu široká, vybírat můžete například z klasické slovní zásoby, gramatiky, konverzace, ale i z běžné mluvy tzv. Street Talk, obchodní angličtiny nebo můžete navštěvovat přípravné kurzy pro učitele a mnoho dalších.

Při výuce jsou používány moderní postupy, ve skupině je okolo 10 studentům, což umožňuje individuální přístup a mnohem efektivnější výuku. Kurz je poté zakončen závěrečným testem, ohodnocen a výsledky jsou zapsány na certifikát, který obdržíte při poslední hodině.

kurz je zakončen předáním certifikátu, Foto: Šárka Braumová, Topzine.cz

Školy také nabízejí studentům širokou nabídku mimoškolních aktivit. Kromě organizovaných výletů k Niagárských vodopádů, New Yorku nebo Bostonu, můžete se zaměstnanci školy a samozřejmě i ostatními studenty obdivovat krásy Toronta, kterých je víc než dost.

Pro milovníky hokeje
Máte rádi hokej? Pak zamiřte do Hokejové síně slávy (Hockey Hall of Fame). Čeští hokejisté jsou zde velice populární a obdivovaní, a tak se s českou hokejovou reprezentací setkáváme v muzeu skoro na každém kroku. Ať už v podobě vystavených dresů, fotek či záznamů ze zápasů.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/hockey_hall/]

CN Tower
Měří úctyhodných 533metrů a do roku 2007 byla nejvyšší volně stojící stavbou.Vzhledem k její výšce budete mít z vyhlídkové terasy, která je umístěna 447metrů nad zemí, nádherný výhled na celé město. Zajímavostí je i částečně prosklená podlaha, která nabízí nepřekonatelný pohled na dění pod vámi.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/cn_tower/]

Boty, kam se podíváš
Že je český národ v Kanadě proslulí, svědčí i další turistická zajímavost – Baťovo muzeum (Bata Shoe Museum). Výstava ukazuje vývoj bot od jejich prvopočátku, jsou ty boty z rákosu, látky, dřeva, ale i porcelánu nebo železa. Kromě toho jsou zde i takové úlovky, jako černé lakované střevíčky herečky Drew Barrymore, z filmu E .T., přímo ohromné boty basketbalisty Shaquille O´Neala nebo elegantní lodičky princezny Diany.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/shoe_museum/]

Zahraniční kurz vám přinese za pouhý měsíc znalosti, které byste jinak sbírali na českých školách po celý rok. Kanada v tomto není výjimkou.Mnoho Čechů zde nepotkáte, za angličtinu sem přijíždí převážně studenti z Asie a Jižní Ameriky a to všechno má na vaši angličtinu velký vliv. Nejenže poznáte novou zemi a přiučíte se jazyku, získáte také kamarády z celého světa. A kde jinde se jazyk učí lépe, než s partou ze školy u odpolední kávy nebo na pikniku v místních parcích.

Na jazykovém kurzu poznáte nové přátele z celého světa, Foto: Šárka Braumová, Topzine.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chcete si zlepšit angličtinu? Jeďte do Kanady!