Menu
TOPZINE.cz
Zpravodajství

Chcete si vzít půjčku? Díky 5 radám bude skutečně výhodná

Dostali jste se do finanční tísně a půjčku vidíte jako jediné schůdné řešení? Pokud si vyberete správnou společnost a dodržíte několik zásadních pravidel, půjčky se bát rozhodně nemusíte.

1. Půjčka jen v případě pravidelného příjmu

Do půjčky se vrhněte pouze v případě, že máte stálé zaměstnání a víte, že vám každý měsíc dorazí určitý obnos peněz. Budete tak mít jistotu, že půjčku zvládnete včas splatit a vyhnete se možným sankcím.

2. Chtějte peníze jen na nezbytnosti

Nikdy si nepůjčujte peníze na zbytečnosti, které ve skutečně vůbec nepotřebujete. Nejnovější telefon, večeři v drahé restauraci a dovolenou na Maledivách si proto odpusťte a o půjčku žádejte jen tehdy, kdy musíte zaplatit třeba nečekanou opravu automobilu, vysoký nedoplatek elektřiny nebo vyšší školné. Stačit vám tak bude i krátkodobá půjčka, která vás finančně nezruinuje.

3. Půjčte si pouze částku, kterou skutečně potřebujete

Při sjednávání půjčky zažádejte jen o tolik peněz, kolik opravdu nutně potřebujete. Dostupnost většího obnosu peněz je sice lákává, ale myslete na to, že každá další stovka navíc vám zbytečně zvýší úroky. Naopak s nižší splátkou ušetříte, a navíc půjčku splatíte mnohem dříve.

4. Zvažte, od koho si půjčíte

Než se rozhodnete pro konkrétní finanční instituci, všechny nabídky si podrobně prostudujte a čtěte i recenze od klientů. Dívejte se hlavně na podmínky splácení, různé poplatky a možné sankce za předčasné splacení či neschopnost splatit půjčku ve sjednaném termínu.

5. Nepodepisujte smlouvu dříve, než ji přečtete

Smlouvu o sjednání půjčky podepište až po jejím důkladném přečtení. Zkontrolujte si výši úvěru, úrokovou sazbu i nastavení splátkového kalendáře. Pokud něčemu ve smlouvě nerozumíte, nebojte se zeptat a nechat si všechny nesrovnalosti u finanční společnosti objasnit.

Online půjčka ušetří čas

Jestliže potřebujete peníze půjčit okamžitě a nemůžete si dovolit ztrácet čas čekáním ve frontách a schůzkami s bankéři, obraťte se na nebankovní instituci nabízející půjčky online. Za pár minut tak můžete mít peníze na účtu. Krátkodobá půjčka od společnosti Credit Star vám přinese až 7 000 Kč s možností splácet 5 – 90 dnů.

Nemůžete splácet? Řešte to okamžitě

Pokud se z jakéhokoliv důvodu stane, že nebudete schopní půjčku včas splatit, řešte situaci okamžitě. Otevřenou komunikací a správným přístupem se můžete s institucí dohodnout na úpravě splátkového kalendáře, snížení splátek či jejich odkladu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chcete si vzít půjčku? Díky 5 radám bude skutečně výhodná