Menu
TOPZINE.cz
Sport

Chcete se protančit na medailové pozice? Zúčastněte se konkurzu

Redakce

Redakce

20. 4. 2011

Chcete se začít věnovat tanci na vyšší úrovni? Koukali jste v televizi na Taneční skupinu roku, zúčastnili jste se Tanečníka roku a říkali jste si, jaké by to asi bylo, kdybyste tam soutěžili vy? Na druhou stranu nevěříte, že byste se mohli k něčemu takovému dopracovat? Neházejte flintu do žita a začněte se koukat po náborech do tanečních skupin. Je jich všude víc než dost.

Street dance

Na konkurzech se můžete setkat také se street dance Zdroj: sxc.hu

Já měla příležitost se jednoho takového náboru zúčastnit, naštěstí již pouze jako divák. Šlo o konkurz do soutěžní taneční jednotky, která se zabývá hlavně street dancem, ale je možné se zde setkat třeba také s modernou či jazzem. A jak to vše probíhá?

Na vzhledu záleží

Jako na každém konkurzu či castingu i zde musíte vyplnit osobní dotazník. Dostanete číslo a musíte počkat, až na vás přijde řada na focení. Nemyslete si, že když je to taneční, tedy sportovní akce, že na vzhledu nezáleží. Právě naopak. Staré vytahané tepláky a děravé triko tedy nechte doma.

Po této administrativní části přichází část všemi netrpělivě očekávaná. Co si lektoři pro tentokrát pro uchazeče připravili? Na programu se objevily tři sestavy, které musí návštěvníci konkurzu zvládnout. Jedna sestava byla typicky hip hopová, další jazzová a v poslední jsme se setkali s tanečním stylem zvaným voque – odrůda street dance.

Na řadu přijde i vaše kreativita

Zájemců se zde sešlo třicet, ale i při tak nízkém počtu se konkurz protáhl do večerních hodin. Vše bylo ztíženo tím, že tanečníci museli sestavy předvádět v malých skupinkách po třech a navíc všechny najednou, což určitě nikomu práci neulehčilo. Možná porotcům, kterých zde bylo pět a mohli vše v klidu sledovat z pohodlných křesel.

Poslední částí náboru byla volná disciplína, kterou si mohli uchazeči připravit – na vybranou hudbu vymyslet vlastní krátkou choreografii, ve které mohli předvést to, co jim v předchozích sestavách nebylo umožněno. Na některých bylo vidět, že se na tuto disciplínu opravdu svědomitě připravovali.

Šancí je dost, konkurzy se opakují

Když všichni odtančili, měli porotci 15 minut na to, aby se rozhodli, komu dají zelenou kartu a s kým se pro tentokrát rozloučí. Šance byly vcelku veliké, do týmu bylo vybráno 14 lidí.

Někdo odcházel s úsměvem na rtech, někdo zklamaný, ale tak to v životě chodí. Nábor se koná každý půlrok, takže pokud patříte mezi ty, kteří to ještě nezkusili, seberte všechnu odvahu a jděte do toho. Za zkoušku nic nedáte.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chcete se protančit na medailové pozice? Zúčastněte se konkurzu