Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Chcete na filmu co nejvíce vydělat? Obsaďte Shiu LaBeoufa!

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

5. 9. 2010

Shia LaBeouf je podle magazínu Forbes nejvýhodnějším hercem pro obsazení do filmů. Při porovnání jeho platu a poté zisků ze snímku, v němž hrál, vychází ze všech herců nejlépe. Kdo se umístil na zbylých devíti TOP místech?

Shia LaBeouf v Oku dravce o něco zmužněl, Zdroj: distributor filmu

Každý milion dolarů, který filmové studio zaplatí za Shiu LaBeoufa, se mu vrátí 81násobně. Díky tomu je hvězda akčňáku Transformers nebo čtvrtého Indiana Jonese hercem, jehož se nejvíce vyplatí obsadit do jakéhokoliv filmu. Snímek Transformers: Pomsta poražených vydělal konkrétně 836 milionů dolarů, Indiana Jones a Království křišťálové lebky 787 milionů.

Druhé místo žebříčku patří dokonce ženě. Anne Hathaway za každý milion na jejím účtě vydělá pro studio 64 na oplátku. Tuto mladou herečku můžete znát jako Bílou královnu z Alenky v říši divů (ta celosvětově vydělala více než jednu miliardu dolarů) nebo z romantické komedie Na sv. Valentýna. Z druhého místa tak vyšoupla Jamese McAvoye, který se na něm loni vyhříval hlavně díky úspěchu akčního filmu Wanted. Letos se tento modrooký Skot neobjevil ani v TOP10.

Bronz obdržel Daniel Harry Potter Radcliffe, když za sebou nechal Roberta Downeyho Jr. Oba si oproti loňskému roku o jedno místo polepšili. Pak následují krásné herečky Cate Blanchett, Meryl Streep a Jennifer Aniston. Nejvýhodnější desítku pro obsazení do filmů uzavírají Johnny Depp, Nicolas Cage a Sarah Jessica Parker.

Do žebříčku se už nepočítaly žádné výdělky z filmů po letošním červnu. Také se nezapočítávají animáky, do kterých herci pouze propůjčují svůj hlas. O této desítce, která se vyplatí, si můžete myslet cokoliv. Že neumí hrát, že hrají jen v laciných komediích… Jenže to filmová studia ani moc nezajímá. Hlavní jsou ty zisky, víme?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chcete na filmu co nejvíce vydělat? Obsaďte Shiu LaBeoufa!