Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

Chcete létat levně? Nízkorozpočtové letecké společnosti v České republice

Redakce

Redakce

9. 7. 2010

Kromě notoricky známých leteckých společností, které působí v ČR, existují na našem území i ty malé, tzv. nízkorozpočtové, které v porovnání s kolosy nabízejí především velmi zajímavé ceny pro cestování nejen v rámci Evropy.

Koláž letadla, Zdroj: koláž Marián Luha, Topzine.cz

Koláž letadla, Zdroj: koláž Marián Luha, Topzine.cz

První nízkonákladovou leteckou společností, která zřídila linky pro střední a východní Evropu, byla Go-Fly. Díky ní rovněž došlo ke snížení cen letenky mezi Velkou Británií a ČR na několik tisíc korun. Cena letenky s klasickými dopravci mířícími do Anglie tehdy vyšla i na 30.000 Kč, což je z dnešního pohledu naprosto neuvěřitelné.

S easyJet levně nejen do Anglie

EasyJet je britskou leteckou společností, která vznikla v roce 1995. Od roku 2002 působí i v ČR, a to poté, co zakoupila společnost Go-Fly. Dnes linky easyJetu spojují Prahu s Londýnem–Stanstedem, Londýnem–Gatwickem, Bristolem, Nottinghamem/East Midlands, Newcastlem, Dortmundem, Basilejí, Ženevou a Milánem. Od 9. prosince 2010 nabízí easyJet lety nově i z Prahy do Lyonu. Počínaje 28. březnem rovněž i do Paříže.

Interiér letadla, Zdroj: photobucket.com

Interiér letadla, Zdroj: photobucket.com

Společnost easyJet v současné době provozuje 182 letadel na 532 linkách do 122 letišť ve 29 zemích. V posledním roce přepravila více než 46 milionů pasažérů. V České republice operuje na letišti Praha–Ruzyně. Pokud jde o ceny letenek, ty jsou od easyJet skutečně lidové, například do Paříže je možné letět i za cca 1.300 Kč, což už jistě stojí za zvážení. Počítat však musíte s lehce omezeným luxusem služeb, které s cestou souvisejí.

Mezi další letecké společnosti orientující se na Anglii patří Bmibaby, JET2 či Thomsonfly. Z Prahy letí pouze do některých částí Anglie.

Norwegian Air, Zdroj: www.turizmtatilseyahat.com

Severní Evropa má u nás rovněž své místo. Lety do Helsinek, Osla či Stockholmu z Prahy nabízí dánská společnost Sterling, která působí od roku 2005. Zde vás například cesta do Norska vyjde na cca 4.000 Kč. Alternativou ke Sterlingu potom může být společnost Norwegian Air.

SmartWings – jediný český low cost!

Nízkorozpočtová letecká společnost SmartWings, přepravující pasažéry vzduchem od roku 2004, je jediným českým zástupcem tohoto druhu na trhu. Své lety nabízí do různých destinací jižní Evropy, mezi které patří například Španělsko, Francie, Bulharsko a Chorvatsko, ale i Dubai na Arabském poloostrově. Ceny letenek jsou znovu velmi příznivé, pohybují se někde mezi 1.200 a 8.000 korunami.

Pokud plánujete dovolenou a nehodláte utratit zbytečně moc, nízkonákladové letecké společnosti by se pro vás mohly stát velmi zajímavou alternativou. Ačkoliv si nepotrpí na luxusu, své letenky nabízejí v porovnání s jinými aeroliniemi o mnoho levněji.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chcete létat levně? Nízkorozpočtové letecké společnosti v České republice