Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Chcete být perlou multilevel marketingu? Vy na to máte!

Petra Červená

Petra Červená

31. 5. 2009

schodyAmway. Společnost fungující na pyramidovém principu, nebo-li společnost založená na multilevel marketingu (MLM). Jinými slovy, jedinec může v hierarchii společnosti postupovat po pomyslných schodech úspěchu tehdy, bude-li objem prodaného zboží vzrůstat, nebo získá-li dostatek dalších schopných dealerů.

U Amway jsou pozice v pyramidě označeny drahými kameny, jako safír, rubín, perla a nejvýše stojí diamant. Pokud pod sebou budete mít, řekněme 8 dealerů, kteří stále zvyšují svůj obrat z prodeje, či si při nejmenším drží stejnou pozici, je dost pravděpodobné, že vás vcelku slušně uživí. Nicméně, jedinec, jenž přijde do firmy se systémem MLM jako poslední, nedokáže vydělat peníze nikdy, jelikož se mu nepodaří zmobilizovat síť lidí pod sebou.

Kdo má tedy šanci prorazit? Dravý, sebevědomý, flexibilní, s velmi dobrými řečnickými schopnostmi. Jinými slovy, neuvěřitelně vlezlý člověk, kterého ani prohozením oknem, neodradíte od vašeho prahu. Čili, nejste-li takový, nevyděláte si. Ovšem líto vám to být opravdu

nemusí. Vezmete-li v potaz, že školení probíhá v duchu starého známého proklínaného Herbalife. Provolávání hesel typu: Vy na to máte! Jděte do toho! Dokážete to! Toužíte po skvělé dovolené? S námi ji budete mít! Apod. Následném tleskání těm, kteří vám v krátkosti sdělí celou svou životní pouť od chudoby k bohatství. A pokud stále ještě nemáte dost může přijít další trhák. Šárka Grossová je u Amway také a je označena titulem perla. Famózní, že?

Stále vás takový směr kariéry nenadchl? Nechce se vám prodávat kosmetika, čistící prostředky, potravinové doplňky, elektronika, šperky, atd.? Co tedy s vámi? Že by tedy do čistě normálního pracovního procesu? Kde ve své podstatě také stoupáte na pyramidovém principu, jen pravidla hry jsou poněkud jiná.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chcete být perlou multilevel marketingu? Vy na to máte!