Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Chcete, aby vás skutečně provázela Síla? Kupte si kostým Dartha Vadera

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

1. 11. 2010

Luku, jsem tvůj otec! Tahle hláška z Hvězdných válek je nezapomenutelná – ačkoli i trochu pozměněná. V druhém dílu (respektive páté epizodě) Impérium vrací úder ji temným hlasem říká Darth Vader. A teď si ji můžete v jeho kostýmu z roku 1980 říkat i vy!

Legendární Darth Vader v Impérium vrací úder, Zdroj: youtube.com

Potřebujete ale minimálně 230 000 liber (6,5 milionu korun). To je totiž vyvolávací částka, na které bude cena legendárního kostýmu začínat, až se bude 25. listopadu dražit na aukci v Londýně. A vzhledem k obrovskému množství fanoušků nakonec vyšplhá určitě i výš. Takový model obyčejné vesmírné lodi byl totiž vydražen za 200 000 liber (5,7 milionu korun).

Neal Roberts, šéf společnosti Christie’s, která kostým prodává, považuje oblek Dartha Vadera za nejkultovnější ze všech, které kdy prodávali.

„Společnost Christie’s prodala už několik úžasných předmětů z filmové historie, například Dorotčiny červené střevíčky z Čaroděje ze země Oz nebo šaty, které na sobě měla Audrey Hepburn ve Snídani u Tiffanyho. Kostým Dartha Vadera je ale ze všech nejikoničtější.“ Část zisku z aukce půjde na konto britského výzkumu léku na rakovinu.

Darth Vader je jedna z nejznámějších postav v historii filmu. S rudým světelným mečem a typickým astmatickým dýcháním ho stvořil v 70. letech George Lucas. Za černou helmou se skrývá Dave Prowse, ovšem jeho západoanglický přízvuk byl pro démonického záporáka natolik nepřijatelný, že ho musel nadabovat James Earl Jones.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chcete, aby vás skutečně provázela Síla? Kupte si kostým Dartha Vadera