Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Charlie Straight představují novou skladbu s Markétou Irglovou

Jakub Jarolímek

Jakub Jarolímek

23. 2. 2013

FOTO: Charlie Straight, Albert ČernýBezmála před dvěma týdny se na internetu objevila ochutnávka připravovaného videoklipu k nové skladbě kapely Charlie Straight I Sleep Alone, na které se podílela také zpěvačka Markéta Irglová. Celý tento videoklip se bude odehrávat na Islandu.

FOTO: Charlie Straight

Charlie Straight, Zdroj: oficiální web kapely

Čtyřiadvacetiletá česká zpěvačka, skladatelka a herečka Markéta Irglová proslula zejména jako držitelka Oscara za nejlepší filmovou píseň ke snímku Once z roku 2007. V té době žila Markéta v Irsku, kde také film vznikal. Poté se přestěhovala do USA a nyní žije na Islandu. Není proto překvapením, že videoklip k nové písni vznikal právě tam.

Video, jehož autorem je Jiří Marshal, bylo natáčeno v okolí islandského Reykjavíku. Zpěvák kapely Charlie Straight Albert Černý prozradil, že natáčení neprobíhalo pouze venku, ale také ve studiu, kde dříve nahrávala Björk. Na oficiální webové stránce kapely je možné shlédnout trailer, videoklip v plné délce bude představen až začátkem měsíce března.

Kapela letos zahraje i v Brightonu

Černý také dodal, že z nové písně má kapela obrovskou radost a těší se, až ji společně s videoklipem vypustí do světa. Zatím posledním videoklipem Charlie Straight je Someone With A Slow Heartbeat z října loňského roku. Celkově se bude jednat v pořadí o desátý videoklip této kapely.

Charlie Straight mimo jiné oznámili, že se v květnu chystají na vyhlášený evropský festival The Great Escape. Tato událost, která se koná v britském Brightonu, je označována jako startovací plocha pro nadějné evropské umělce. Kapela zde zahraje dvakrát, a to přímo na doporučení programového ředitele, kterého vloni v říjnu zaujali svým vystoupením.

Třinecká indie rocková kapela se za sedm let svého působení může chlubit nejen dvěma úspěšnými studiovými alby, ale také celou řadou získaných ocenění. Česká, avšak anglicky zpívající skupina již vystupovala na pověstných českých festivalech jako Rock for People, Sázavafest či Benátská noc.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Charlie Straight představují novou skladbu s Markétou Irglovou