Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Chapeau Rouge: Avantgardní klub v historickém srdci Prahy

Redakce

Redakce

5. 6. 2010

Chapeau Rogue Bar, Zdroj: chapeaurouge.czJen pár kroků od Staroměstského náměstí, jednoho z historických symbolů Prahy, se nachází originální klub Chapeau Rouge. Se svými třemi patry nabízí možnost namíchat si koktejl zážitků s ingrediencemi ze všech hudebních žánrů a s příchutí celého světa.

Chapeau Rouge Bar, Zdroj: chapeaurouge.cz

Chapeau Rouge Bar, Zdroj: chapeaurouge.cz

Klub Chapeau Rouge stojí v centru města, kde se setkávají lidé z celého světa, a stejně tak je pojat i design jeho interiéru. V na první pohled nenápadné klasicistní budově se totiž mísí moderní umění s klasickými prvky barů z celého světa. Návštěvník si tak může vybrat nejen hudební styl, ale i interiér, na jaký má zrovna chuť.

Dance Club, Zdroj: chapeaurouge.cz

Dance Club, Zdroj: chapeaurouge.cz

První patro je stylizováno jako bar, kde si návštěvníci mohou posedět a popovídat si, při poslechu moderní hudby. Pokud si však chtějí i zatancovat a nestačí jim prostor v přízemí, je tu od toho Dance Club v prvním podzemním patře. Zde se kromě prostorného baru a přilehlého posezení nachází i menší taneční parket. Underground Club v druhém podzemním patře je zaměřen především na živé koncerty, ale výjimkou nejsou ani divadla, performance nebo projekce. Prostor je sice poněkud malý, ale o to komornější a osobitější atmosféra je zde při koncertech.

Mnoho žánrů z Česka i zahraničí

Skutečně pestrý program je zde připraven na každý den v týdnu a leckdy se může stát, že se hraje ve všech patrech naráz. V baru hrají DJs především poslechovou taneční muziku jako disco funky, R&B, hip hop, nebo se zde o exotické rytmy stará živá kapela. V Dance Clubu se tančí napříč všemi možnými tanečními styly. Na své si přijdou jak příznivci drum’n’bass či house, ale třeba i R&B a hip hopu. Koncerty v Underground Clubu nejsou nijak žánrově omezeny a můžete zde narazit na české i zahraniční zástupce všech možných stylů.

Underground Club, Zdroj: chapeaurouge.cz

Underground Club, Zdroj: chapeaurouge.cz

Pokud si rádi posedíte i zatančíte, máte rádi různé hudební variace a baví vás moderní alternativní design, je pro vás Chapeau Rouge to pravé místo, kde strávit večer.

Chapeau Rogue

Jakubská 2, Praha 1 Staré město

Hodnocení: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chapeau Rouge: Avantgardní klub v historickém srdci Prahy