Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Cestujeme s chytrým telefonem. Průvodce v kapse vyhledá nejen památky

Linda Svobodová

Linda Svobodová

5. 2. 2012

Kdo vlastní chytrý telefon, ten se na cestách neztratí. Telefon vyhledá památky v blízkosti, najde k nim cestu, doporučí restaurace nebo pomůže najít cestu zpět k vašemu autu. A to všechno zadarmo!

FOTO: Focení telefonem

S chytrým telefonem můžete vyrazit za památkami, Zdroj: Sxc.hu

Cestovatelé vybavení chytrými telefony s přístupem na internet mohou tištěné průvodce nechat doma. Pro operační systémy Android i iOS je mnoho gratis aplikací, které je nejen nahradí, ale dokážou mnohem víc.

S chytrými aplikacemi za památkami

Zkontrolovat nabídku aplikací se vyplatí především před cestou do většího, turisticky hojně frekventovaného města. Pro tato místa existuje celá řada programů, které podle aktuální polohy vyhledají památky v blízkosti, najdou o nich užitečné informace a ukáží cestu na mapě.

Většina aplikací také nabízí tipy pro volný čas nebo vyhledává restaurace a kavárny. V Android Marketu nebo v Appstoru stačí zadat jméno příslušného města. Obsáhlé informace nabízí například World Travel Guide od Triposo.

Vyzkoušeli jsme

World Travel Guide (Triposo Travel Guides)

Cestovní aplikaci od Triposo si můžete stáhnout buď jako verzi pro jednotlivé země, nebo jako průvodce po celém světě. Stačí si z nabídky vybrat konkrétní zemi, do které se chystáte, a stáhnout si informace do mobilu.

Pak budete mít k dispozici komplexní informaci o důležitých městech, jejich památkách, tipy na restaurace a bary, noční život i nakupování. Aplikace vám navrhne, kam jít, když cestujete s rodinou nebo se zajímáte o specifické volnočasové aktivity.

Plus: Funguje i offline

Minus: Dostupnost pouze v angličtině

 

Buildings (OpenBuildings Inc)

Aplikace Buildings je mobilní encyklopedií, která obsahuje více než 40 000 historických i moderních budov z celého světa. Sestavil ji tým architektů a nabízí fotografie i důležité údaje o budovách (např. adresu, datum postavení, počet pater).

Uživatelé mohou díky GPS lokaci vyhledat budovy ve svojí blízkosti, přidat fotky i komentáře a sdílet je s přáteli.

Plus: Velká databáze moderní architektury (obchody, obytné i kancelářské budovy)

Minus: Aplikace je pouze v angličtině, vyhledává budovy i v příliš vzdálených městech

Aplikace vyhledají auto i toalety

FOTO: iOS versus Android

Pro iOS i Android existuje mnoho skvělých cestovatelských aplikací, Zdroj: Youtube.com

Při honbě za památkami se motorizovaným cestovatelům často stane, že zapomenou cestu ke svému auto nebo hotelu. S tím pomůže například aplikace Find My Car od eLibera. Ta si zapamatuje výchozí GPS pozici a za pomocí Google Maps vás dovede zpět.

Pokud se spíš než po památkách ohlížíte po nejbližší toaletě, pomůže například Bathroom Scout od Mobilino UG. Najde a navede vás k veřejným toaletám i těm v restauracích. Navíc se můžete podívat na hodnocení ostatních návštěvníků a po použití také sami ohodnotit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Cestujeme s chytrým telefonem. Průvodce v kapse vyhledá nejen památky