Prázdniny jsou téměř u konce, ale najde se ještě mnoho lidí, kteří se na dovolenou teprve chystají. Opatrnosti není nikdy dost. Úraz na vás může čekat i na dovolené. Pokud se chystáte do zahraničí, měli byste si ke svému běžnému pojištění zařídit ještě cestovní pojištění, jinak vás dovolená může vyjít velmi draho. Ošetření v zahraničí vás může stát i statisíce!
Proč se připojistit
Běžné pojištění nezahrnuje úhradu léčebných výloh, které vás mohou v zahraničí potkat. Proto je dobré se před dovolenou připojistit. V zahraničí za léčbu zaplatíte mnohonásobně více, než je tomu v České republice. I když máte Evropský zdravotní průkaz, bude vám v zemích Evropské unie poskytnuto ošetření zdarma jen do určité částky, zbytek musíte zaplatit ze svého.
Druhy pojištění
Existuje několik druhů cestovního pojištění. Závisí to na tom, za jakým účelem se do zahraničí chystáte. Liší se podle toho, jestli jedete za turistikou, za sportem, nebo na služební cestu. Závisí to také na tom, na jaké místo jedete. Jestli se chystáte do nějaké rizikové oblasti, nemusí být pojišťovna ochotná uhradit za vás případné výlohy. Na to existuje speciální pojištění.
Dlouhodobě v zahraničí
Jestli se chystáte žít v zahraničí dlouhodobě, můžete se odhlásit ve vaší pojišťovně od běžného pojištění a přihlásit se k pojišťovně v zahraničí, nebo si pořídit pouze cestovní pojištění. Zde ale může nastat problém, pokud máte zařízeno turistické cestovní pojištění a stane se vám úraz v zaměstnání. Tehdy pojišťovna může odmítnout zaplacení ošetření.
Časové limity
Cestovní pojištění si koupíte ve své pojišťovně na dobu, kterou hodláte v zahraničí strávit. Může to být na jeden den, ale také na jeden rok. Není to finančně náročná záležitost, nejedná se o obrovské částky, ale jen o několik korun na den, a rozhodně se to vyplatí!