×
TOPZINE.cz

Čeští řidiči jsou v zahraničí opatrnější. Rady jak postupovat v případě nehody v cizině

Sezóna letních dovolených je v plném proudu a řada turistů volí ke svým cestám do zahraničí právě auto. Přestože se dopravní předpisy v jednotlivých evropských zemích příliš neliší, dle statistik Slavia pojišťovny jsou řidiči v zahraničí mnohem více opatrnější než v České republice.

FOTO: Auto
Ilustrační foto, Zdroj: archiv Topzine.cz

Nepozornost a nedodržení bezpečné vzdálenosti – to jsou hlavní důvody dopravních nehod Čechů v zahraničí. Dle statistik Slavia pojišťovny Češi nejčastěji bourají v Německu, Francii a v tradiční letní prázdninové destinaci – v zemích bývalé Jugoslávie, převážně v Chorvatsku.

Dopravní nehody v zahraničí tvoří jen malé procento ze všech dopravních nehod, které vyřizujeme. To pouze dokládá skutečnost, že jsou řidiči za hranicemi ČR mnohem opatrnější. Na předních místech statistik tak nefigurují tradiční české neduhy jako překračování povolené rychlosti, nedovolené předjíždění či řízení pod vlivem alkoholu, říká Ing. Petr Bečička, ředitel oddělení likvidace ze Slavia pojišťovny.

Dopravní nehoda v zahraničí může dovolenou pěkně znepříjemnit. Pokud se do takové nepříjemné situace dostanete, experti ze Slavia pojišťovny doporučují dodržet tři základní pravidla:

  1. jednoznačně nehodu hlaste na policii
  2. kontaktujte partnerskou asistenční službu vaší pojišťovny v zahraničí
  3. nepodepisujte nic, čemu nerozumíteDiskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..