Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Český umělec fotí polonahé lidi na ulici. Zájemci se mu ozývají sami

Redakce

Redakce

14. 9. 2012

FOTO: Martin Pavel: 13. 7. 2012Kdo by řekl, že když se člověk rozhodne vytvořit sérii fotek z polonahých lidí, budou se před ním svlékat dobrovolně a ještě se mu sami hlásit? Mladý český umělec Martin Pavel o to ví své. Jeho projekt Daily Portrait sklízí úspěch.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/martin-pavel-daily-portrait/]

Prvotní idea k absolventovi interaktivních médií a reklamní fotografie prý přišla „shůry“ jednou v baru. Zezačátku fotil známé a domluvené modelky a modely, nicméně pak, jakmile se zpráva o projektu dostala i do médií, se mu začali ozývat zájemci sami.

Na stránce, věnované projektu, se každý den objevuje jeden nový portrét. Martin Pavel (24) si mezi přihlášenými lidmi nevybírá – jednoduše je fotí všechny. Před objektivem se tak už ocitli lidé mnoha národností, vyznání, povolání a vrstev – od chudé po bohaté, od letušek po lékaře, z Česka, Izraele, Ameriky nebo Francie, heterosexuálové, homosexuálové, lidé staří i mladí. Do Daily Portrait se tedy můžete klidně zapojit i vy.

FOTO: Martin Pavel: 9. 9. 2012

Svlékli byste se i vy? Zdroj: portraitdaily.tumblr.com

V prvním a druhém ročníku Daily Portrait se Pavlovi podařilo zvěčnit pět set lidí. Dosud fotil pouze v ulicích našeho hlavního města, přičemž všechny portréty dohromady mají vytvářet jeho neobvyklý obraz. Třetí ročník se ovšem přesune do zahraničí a to ne jen tak kdekam, nýbrž do Velkého jablka – do New Yorku.

Projekt je výjimečný mimo jiné tím, že umožňuje umělci kromě radosti z tvorby se seznámit s lidmi, s nimiž by za normálních okolností do kontaktu nepřišel, maximálně by je minul na ulici.

FOTO: Martin Pavel: 2. 5. 2012

Před umělcovým objektivem se ocitají lidé různých národností či povolání.

Letošní ročník chce Pavel podle svých slov zachytit ve fotoknize, jejíž výtěžek věnuje charitativním účelům. Na vernisáži série se pak budou moci účastníci projektu setkat již podruhé.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Český umělec fotí polonahé lidi na ulici. Zájemci se mu ozývají sami