Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Český Tučňák 10 pomáhá mladým umělcům

Redakce

Redakce

28. 5. 2010

Český Tučňák 10Od pátku do neděle 28. – 30. května proběhne ve  všech prostorách klubu LaFabrika v Holešovicích už třetí ročník největšího soutěžního festivalu mladého umění Český Tučňák.

Český Tučňák 10

Český Tučňák 10

Máme Českého Lva pro tvůrčí osobnosti, tak proč  nepodpořit naše mladé maso v tom, aby se mohlo zviditelnit? Tento festival do toho jde pravou nohou. Smyslem Českého Tučňáka je setkání tvůrců z různých uměleckých kategorií a jejich prezentace veřejnosti. Snaží se poukázat na známé i neznámé tváře mladé umělecké scény a ocenit jejich práce za rok 2009.Festival sleduje 5 kategorií: Mladé výtvarno, Mladá hudba, Mladý film, Mladé divadlo a letos nově i Mladý tanec.

Co bude na doprovodném programu?

Festival nabídne přehlídku nominovaných ve všech kategoriích. Doprovodný program se nese v podobě workshopů, performance, módní přehlídky, stánků s mladým českým designem a módou. Hlavními maskoty ve složení tzv. karbonové pětky, která bude dohlížet na celý festival, jsou prezidenti festivalu Petr Oplatka a Honza Melíšek, dva zakladatelé filmového a produkčního studia PETHON.studio PETHO.

Český Tučňák 10

Český Tučňák 10

Dále umělecký ředitel festivalu Vojtěch Kotek a další člen PETHONU Jirka Černý. Tento rok přibyla do pětice nová kategorie Mladý tanec spolu s novou členkou do počtu karbonové pětky Janou Dopitovou. Už teď můžete na plakátech obdivovat jejich ojedinělé kostýmy, jež znázorňují, kdo z nich je tváří které kategorie.

Spolu s návštěvníky bude přihlížet porota ve složení takových osobností, jako jsou: David Černý, Lenka Dusilová, Jakub Kohák, Martha Issová, Liběna Rochová, Robert Vano, David Ondříček a další.

Zakončení festivalu a vyhlášení vítězů v podobě ocenění karbonových sošek Českého tučňáka bude probíhat 4. června na Nové scéně Národního divadla.

Vstupné na festival:  pro jeden den je 50 korun.
Vstupné pro všechny 3 dny je jednotné 100 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Český Tučňák 10 pomáhá mladým umělcům