Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Český rozhlas spustil nové stanice. Prostor dostane jazz i mluvené slovo

Redakce

Redakce

3. 3. 2013

Od pátku 1. března 2013 vysílá nová stanice mluveného slova Český rozhlas Plus, hudební ČRo Jazz a dětem věnované Rádio Junior.

FOTO: Rádio

Český rozhlas rozšiřuje vysílání o tři nové stanice, Foto: Petr Hortvík

Český rozhlas Plus vznikl sloučením stanic Leonardo, Rádio Česko a ČRo 6. Posluchačům nabídne analytickou publicistiku, komentáře, diskuse, interaktivní pořady i názory posluchačů.

Stanice by měla analyzovat aktuální dění v širších souvislostech společenských, historických, ekonomických či kulturních. Svůj prostor na Plusku dostanou i pořady z oblasti vědy a techniky i historie.

Na své si přijdou i dětští posluchači

Nová veřejnoprávní analyticko-publicistická stanice Českého rozhlasu Plus bude sdílet středovlnní vysílání s druhým okruhem Praha (ČRo2). Plusko bude vysílat od 16:00 do 24:00. Po zbytek času se na témže kmitočtu bude šířit právě Český rozhlas Praha.

Bezmála hodinový komentátorský pořad bude mít na ČRo Plus i někdejší ředitelka Radiožurnálu Barbora Tachecí. Posluchači si ji budou moci naladit každou středu od 17:00.

V digitálních sítích se bude „Plusko“ dělit na středních vlnách s další novou stanicí Český rozhlas Jazz. Ta bude vysílat od půlnoci do 16 hodin. Na internetu je Jazz dostupný celodenně, stejně jako Plus, který na webu přes den zařazuje reprízy.
Program na Českém rozhlasu Jazz připravují zkušení redaktoři ČRo Vltava, kteří do vysílání zařadí současnou evropskou a českou produkci.

Poslední novou stanicí ČRo je Rádio Junior, které do svého programu bude zařazovat hlavně pohádky, písničky, povídání se zajímavými hosty, dobrodružné příběhy, vtipné hlášky, zprávičky nebo soutěže.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Český rozhlas spustil nové stanice. Prostor dostane jazz i mluvené slovo