Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Český pivní festival Praha 2012 se chlubí stanem jako z Oktoberfestu

Martin Peška

Martin Peška

21. 5. 2012

Od čtvrtka 17. května do soboty 2. června probíhá na Výstavišti v pražských Holešovicích akce s názvem Český pivní festival Praha 2012. Kromě piva ze 46 pivovarů láká na gastronomické lahůdky a pivní stan, který pojme až 10 000 lidí.

video
play-sharp-fill

Dle slov pořadatelů se jedná o největší pivní stan, který kdy byl v České republice postaven. Jeho rozměry jsou 40×100 metrů a měl by pojmout až 10 000 lidí, proto ho organizátoři srovnávají s největšími stany mnichovského Oktoberfestu.

Informace o festivalu:
Pivovary: Primátor, Ježek, Klášter, Ferdinand, Purkmistr, Holba, Chotěboř, Hubertus, Poutník, Svijany, Černá hora, Platan, Litovel …
Datum konání: od 17. května do 2. června
Místo konání: Areál Výstaviště, Praha 7 – Holešovice
Vstupné: zdarma

Ve stanu se točí nejen pivo do tupláků, ale od 18:00 do 23:30 se zde konají vystoupení hudebních skupin. Za pivo, občerstvení a suvenýry se na festivalu platí opět univerzální festivalovou měnou, pivním tolarem, jehož hodnota je 45 korun. Návštěvníkům jsou prodávány minimálně po 5 kusech, po kterých jsou baleny.

Vstup na festival, který byl začátkem roku zařazen britským deníkem Financial Times mezi 40 největších turistických lákadel roku, je letos zdarma. Pořadatelé očekávají, že na něj zavítá 100 000 návštěvníků, polovina z nich by měla být z řad turistů.

Nepřehlédněte: Fotografie z loňského ročníku festivalu

Areál je otevřen každý den od 12 do 24 hodin, vždy ve čtvrtek, v pátek a v sobotu probíhají navíc v Křižíkově pavilonu C afterparty do 5:00 hodin.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Český pivní festival Praha 2012 se chlubí stanem jako z Oktoberfestu