×
TOPZINE.cz

Prohlédněte si český pavilon. Expo 2015 v Miláně

Český pavilon pro Expo 2015, projekt Chybík, Krištof, Zdroj: www.expo2015.cz

Dne 1. května 2015 odstartovalo dlouho očekávané Expo 2015 v Miláně, jehož pavilony bude možné navštívit až do konce října tohoto roku. Připravte si tedy osvěžující kulturní výlet do italské metropole! Postupně vám budeme přinášet zajímavosti z letošního ročníku nebo upoutávky na kreativně pojaté pavilony. A začínáme samozřejmě českým pavilonem v Miláně!

Český pavilon pro Expo 2015, projekt Chybík, Krištof, Zdroj: www.expo2015.cz

Milán, pulsující město na severu Itálie, byl porotou vybrán ke konání světové výstavy již podruhé. V roce 1906 se zde odehrála světová výstava s tématem Doprava. Letošní ročník nese heslo Uživit planetu, energie pro život, čemuž odpovídá i koncepce českého pavilonu.

Český pavilon byl navržen brněnskými architekty Ondřejem Chybíkem a Michalem Krištofem v intencích modulární architektury, která bude moci být po skončení Expa 2015 recyklována a využita k dalším účelům. V úvahu rovněž přichází přemístění bazénu k některé z pražských náplavek, kde by bazén mohl sloužit jako plovoucí ponton a oživit tak břeh Vltavy.

Český pavilon pro Expo 2015, Foto: Luboš Rosenberg
Český pavilon pro Expo 2015, Foto: Luboš Rosenberg

Před pár dny se objevila informace, že přednosti modulární architektury pavilonu by mohly být využity na území Moravy. Zájem o přenesení stavby zpět do České republiky totiž zatím projevily Vizovice a Brno.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..