Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Český národ neskoná ani koncem března v Rokoku

V divadle Rokoko se naplno rozběhly zkoušky připravované inscenace Viktor K. aneb Český národ neskoná. Hra s podtitulem „Komedie o kupónové privatizaci, Harvardských fondech a Bahamských ostrovech“ je projektem autorů Jiřího Janků, Martina Packa a Petra Svojtky.

Plakát k inscenaci Viktor K. aneb Český národ neskoná

Pravdivý příběh nové hry, jejíž premiéra se uskuteční 26. března 2011, se pokusí odpovědět na otázky, které trápí snad každého z nás, a sice: Co se Viktor naučil na Harvardu? Kdy se stal DIKem? Kolik se dá utratit na Kypru? Jak chutná ázerbajdžánské tekuté zlato? Kdo byl otcem Viktorova úspěchu? Proč dnes Viktor večeří na Bahamách? A co na to mistři?

Všechny postavy v této hře jsou skutečné a nic z toho, co uvidíte, se nestalo…, nebo možná stalo…, těžko říct.

Jiří Janků a Petr Svojtka se věnují autorskému divadlu již 15 let. Začínali v Divadelním sdružení CD 94, svou poetiku rozvíjeli několik sezon v kladenském divadle a navázali na ni i v Městských divadlech pražských. Zde uvedli například netradiční adventní hru České Vánoce, parodii reality show Superčlověk a připravují muzikál pro činoherce Bedřich Smetana: The Greatest Hits.

Herci na první čtené zkoušce

Dá se říci, že jejich hry mají společného jmenovatele, a tím je zkoumání něčeho tak neuchopitelného, jako je „česká národní povaha“. Hra Viktor K. aneb Český národ neskoná se k této lince otevřeně hlásí. Autorský tandem se tentokrát rozšířil na trio – ke spolupráci na scénáři byl přizván renomovaný choreograf Doc. Martin Pacek, který je podepsán například pod projekty pohybového divadla Veselé skoky či taneční skupiny BuFo.

O hudební aranžmá se postará Dominik Renč. V hereckém obsazení se objeví Vasil Fridrich coby Viktora K. a dalších sedm herců v mnoha různých rolích: Hanuš Bor, Viktor Dvořák, Jiří Hána, Radim Kalvoda, Aleš Procházka, Veronika Janků a nová členka souboru Městských divadel pražských Veronika Kubařová.

VIKTOR K. ANEB ČESKÝ NÁROD NESKONÁ

Premiéra: 26. března 2011, Divadlo Rokoko

Režie: Petr Svojtka

Hrají: Vasil Fridrich, Hanuš Bor, Viktor Dvořák, Jiří Hána, Radim Kalvoda, Aleš Procházka, Veronika Janků a Veronika Kubařová

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Český národ neskoná ani koncem března v Rokoku