×
TOPZINE.cz

Český lev vypuštěn na prkna divadla Kalich

Foto: Duo Liška - Polívka excelují v představení Český levŽe jsou herci Bolek Polívka a Pavel Liška schopni kruté sebeironie i mistrovské improvizace, dokázali během pražské premiéry představení Český lev. Po loňském ostře kritizovaném fiasku při předávání Lvů si v divadle Kalich zaručeně spravili reputaci. Na pódiu nechyběl ani duchovní otec filmových cen Petr Vachler.

Foto: Duo Liška - Polívka excelují v představení Český lev
Představení Český lev Zdroj: divadlokalich.cz

S nápadem stvořit lehce parodující hru o průběhu udílení prestižních ocenění české kinematografie přišel údajně Bolek Polívka. Chtěl tím v první řadě ilustrovat napjatou atmosféru ze zákulisí příprav Českého lva. Diváci si tak mohli na jeden večer vyzkoušet, jaké to je to být součástí české filmové smetánky.

Bolek PolívkaPavlem Liškou měli připravené své nejvypečenější kousky a trapasy. Vše doprovázely velice povedené projekce, kde oba hlavní protagonisté vystupovali v úryvcích z filmů, ve kterých by bývali hráli, kdyby tu roli nakonec nedostal někdo jiný. Za zmínku určitě stojí přehrané scény z Kolji, v nichž je Liška opravdu nepřekonatelný.

FOTO: Duo Liška - Polívka excelují v představení Český lev
Ústřední trojice během divácky interaktivní tiskové konference

První polovina představení má podobu samotného slavnostního večera předávání cen. Po přestávce sledujeme divácky interaktivní tiskovou konferenci a posléze zajímavé a až absurdní zakončení, kdy Liška s Polívkou skončí od hlavy až k patě zbroceni hmotou, jíž po hře v rozhovoru identifikují jako směs jogurtu a holandského kakaa. Jak to v praxi vypadá, si jistě uděláte obrázek sami.

Petra Vachlera museli krotit

Co se týče Petra Vachlera, ten i přes těžkou konkurenci ostřílených herců bavičů silně zapůsobil a rozhodně nezaostával. Dokonce ho při zkoušení museli často na jevišti krotit, uvádí pro deník Metro Bolek Polívka. V režii Petra Vachlera, jenž je známý svým odmítavým postojem k masným pokrmům, je též přísně vegetariánský raut, který na diváky čeká ve foaye. Ale nebojte se, po hereckém koncertu dvojice Liška – Polívka budete nasyceni až až.

Na příští reprízu v divadle Kalich se můžete těšit 13. ledna 2011.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..