Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Český lev 2009: Sošky poznají své majitele

Redakce

Redakce

6. 3. 2010

cesky-lev2009Slavnostní vyhlášení Českých lvů je po měsíci tady. Filmoví fanoušci, kteří napjatě čekali, kdo z nominovaných dostane sošku, se konečně dočkají. Česká televize nabídne divákům přímý přenos rovnou ze sálu kina Lucerna. Průvodci večera budou Bolek Polívka a Pavel Liška.

Zdroj: archív Topzine.cz

Zdroj: archiv Topzine.cz

Společenská událost takovéto důležitosti je jednou z hlavních v roce. Filmy, herci či tvůrci, kteří budou bojovat o sošky, jsou jistě ve velikém očekávání, stejně jako jejich publikum. Hlavními favority jsou snímky Protektor, Kawasakiho růže (recenze) a Tři sezóny v pekle (recenze). Tyto tři mají i nejvíce nominací ve většině kategorií. Zvláště film  Protektor, dílo Marka Najbrta, si stojí velice dobře. Snímek obdržel nejvíce nominací a cenu kritiků i diváků.

Kino Lucerna bude 6. března hostit nejznámější tváře českého showbyznysu od osmé hodiny večerní. Moderátoři Bolek Polívka a Pavel Liška si jistě pro diváky připravili exkluzivní a komické vystoupení. Oba jsou výborní herci a držitelé Českých lvů.

Oscary

Shodou okolností z neděle na pondělí se odehraje předávání filmových Oscarů, které budou uvádět také dva významní herci, a to Steve Martin a Alec Baldwin.  A tak uvidíme podobnou show na české scéně, jako američané na té svojí.

Česká kinematografie se v roce 2009 posunula o něco výše, potvrzuje to rekordní počet filmů. Kritici vybírali z celkem třiceti čtyř snímků.

Jak proběhl nominační večer Českého lva a co tomu předcházelo, si můžete přečíst na našich stránkách. Fejeton o Českých lvech a Oscarech tady.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Český lev 2009: Sošky poznají své majitele