Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Český Krteček bude vznikat v Číně. Navíc dostane i 3D rozměr

Anna Bílá

Anna Bílá

3. 11. 2014

Vnučka Zdeňka Milera, tvůrce legendárního Krtečka, uzavře smlouvu s čínskou televizí CCTV. Podle této dohody vzniknou nové příběhy této postavičky, která mezi tamními dětmi patří k nejoblíbenějším.

FOTO: Krteček

Krteček se bude točit v Číně. Zdroj: Little Mole Cartoon s.r.o.

Karolína Milerová, která vlastní firmu Little Mole Cartoon s.r.o. a veškerá autorská práva na Krtečka, podnikla desítku cest do Číny kvůli jednání o koprodukci s tamní CCTV na nové díly Krtečka. „Jsem strašně ráda, že se díky této smlouvě bude dědovo dílo a odkaz dále rozvíjet,“ prohlásila Milerová. Na smlouvě obě společnosti pracovaly tři roky. „Za CCTV za celý projekt zodpovídá paní, kterou můj dědeček osobně znal a velmi její práci uznával.“

V nových dílech Krtečka se objeví i nová postavička – panda. Ta je pro Číňany posvátná. Krom toho je v plánu také převedení Krtečka do formátu 3D a na filmová plátna. Výše takového kontraktu se může vyšplhat až ke stovkám milionů korun. „Bude samozřejmě záležet na spoustě okolností,“ okomentovala skutečnost Milerová.

Podpis smlouvy se uskuteční v pondělí 27. října v Pekingu za přítomnosti čínského i českého prezidenta, což jen umocní unikátnost celého projektu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Český Krteček bude vznikat v Číně. Navíc dostane i 3D rozměr