Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Avatar má konkurenci! Začíná se točit první český 3D film

Redakce

Redakce

23. 4. 2010

Lucie Bila v perinachNatáčení prvního českého hraného 3D filmu začne již brzy. Bude to pohádkový muzikál V peřinách, kde režisér a kameraman F. A. Brabec použije stejnou technologii, jako byla použita například při natáčení Avataru. Premiéra rodinného snímku je plánována na březen 2011.

Lucie Bílá v pohádkovém muzikálu V peřinách, Zdroj: www.pragency.cz

Lucie Bílá v pohádkovém muzikálu V peřinách, Zdroj: pragency.cz

„Používáme techniku stereoskopického snímání, při níž 3D efekt vzniká přímo během živého natáčení, ne zpětně v počítači. Všechny scény snímají ve stejný moment dvě digitální kamery, které v tu chvíli vlastně suplují dvě lidské oči,“ vysvětloval režisér Brabec. „Takovou dvoukameru právě připravujeme a zkoušíme a testovací záběry jsou úžasné,“ dodal. Výsledný obraz je tak v dvourozměrném zobrazení rozmazaný a do třírozměrné podívané ho dají až speciální brýle v kinosálech.

Bílá, Roden, Polívka, Mádl a další

Obsazení snímku V peřinách je skutečně exkluzivní. Lucie Bílá a Karel Roden ztvární pohádkové rodiče, babičku zase Eliška Balzerová a dědečka Bolek Polívka. Vykladačku snů hraje Nina Divíšková, v dalších rolích uvidíme Jiřího Mádla, Annu Stropnickou, Arnošta Goldflama nebo Nikol Moravcovou. Hudbu k filmu složil René Rypar, text ke skladbám napsal Lou Fanánek Hagen a choreografii připravila Dana Gregorová.

Eliška Balzerová ve snímku V peřinách, Zdroj: www.pragency.cz

Eliška Balzerová ve snímku V peřinách, Zdroj: pragency.cz

Snový svět ukrývající se v našich peřinách

V ději pohádkového muzikálu V peřinách ožívá magický svět dobrých i zlých snů přímo v našich peřinách. Na náměstí v malebném městečku proti sobě stojí dva domy. V jednom se nachází čistírna peří, v druhém má kabinet vykladačka snů paní Hilda. Jednoho dne dědeček z čistírny přijde na to, jak odfiltrovat zlé sny z peřin a ty pak končí v zamčeném sklepení pod čistírnou. A tak zůstane paní Hilda bez práce, protože lidé za ní s pěknými sny nechodí. Avšak jednoho dne děda záhadně zmizí. A tak zbytek rodiny prožívá dobrodružství, o kterém se jim ani nezdálo, nakonec i přímo v samotných peřinách.

V peřinách

Pohádkový muzikál/Rodinný
ČR, 2011

Režie: F.A.Brabec
Producent: Igor Konyukov – Hollywood Classic Entertainment
Napsal: Miroslav Adamec
Hrají: Lucie Bílá, Karel Roden, Amélie Pokorná, Matěj Převrátil, Bolek Polívka, Eliška Balzerová, Nina Divíšková, Arnošt Goldflam, Jiří Mádl, Anna Stropnická, Nikol Moravcová
Premiéra: březen 2011

První český hraný 3D film V peřinách, Zdroj: www.pragency.cz

První český hraný 3D film V peřinách, Zdroj: pragency.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Avatar má konkurenci! Začíná se točit první český 3D film