Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Česko v létě uvítá krále folku. Bob Dylan zahraje v Praze

Po čtyřech letech se do České republiky vrací proslulý zpěvák a skladatel Bob Dylan. V pražské O2 Aréně hodlá 2. července představit jak novou nahrávku Tempest, tak další z velké řady vynikajících kousků.

Nestárnoucí Bob Dylan se vrací do Česka. Zdroj: Live Nation

Nestárnoucí Bob Dylan se vrací do Česka. Zdroj: Live Nation

Roberta Allena Zimmermana alias Boba Dylana není třeba dlouze představovat. Bob jako významný umělec a muzikant ovlivňuje hudební svět už pět dekád. Za svou hudební kariéru došel od folku, blues a gospelu přes rockenrol a rockabilly až k jazzu a swingu.

Jako hudebník posbíral za svou kariéru spoustu ocenění jako Grammy, Zlatý glóbus, Oscara (za píseň Things Have Changed k filmu Wonder Boys), ale i Prezidentskou medaili svobody, což je nejvyšší civilní vyznamenání v Americe.

Kdo by neznal pecky Blowing in the Wind, Like a Rolling Stone či Knockin‘? Bob během své hudební kariéry nezahálel a vyprodukoval pětatřicet studiových alb.

Své poslední album Tempest vydal v roce 2012 a snažil se na něm vrátit zpět k počátkům své hudební kariéry. Oprášil tak hudební styly jako blues, swing, folk či rockabilly.

A teď, po více než čtyřech letech zavítá tato legendární postava hudby znovu do České republiky. Předprodej začíná na konci února, lístky budou k dostání od 1090 Kč.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Česko v létě uvítá krále folku. Bob Dylan zahraje v Praze