Menu
TOPZINE.cz
Ze světa

Česko-slovenský fintech Platon Finance přišel s vlastní kryptoměnou, koupit si za ni můžete třeba jachtu

PlatonCoin, tak se jmenuje kryptoměna z produkce česko-slovenského fintechu Platon Finance. Startup, který patří mezi nadějné tuzemské technologické projekty, v minulém roce zčeřil hladiny české startupové scény, když si jej vybral do svého inkubátoru světový softwarový gigant Microsoft.

PlatonCoin (PLTC) se obchoduje v současné době na několika krypto burzách po celém světě, například na asijské DigiFinex, evropské Coinsbit či HiBTC, která patří mezi nejstarší krypto burzy vůbec. Kapitalizace měny je aktuálně přes 40 milionů amerických dolarů a od počátku obchodování se její hodnota zdesetinásobila. Cena jednoho coinu se v letošním roce pohybovala od 0.19861 USD, její maximum přesáhlo částku 0.7 USD.

PlatonCoin patří mezi digitální měny nové generace, pomocí této měny lze platit po světě prostřednictvím předplacené karty, nakupovat ve vybraných eshopech, pořizovat i nemovitosti. Na měnu je navázaný i vlastní ekosystém, kde lze nakupovat automobily, spotřební zboží, počítačové vybavení, a dokonce i jachty. Ideální propojení pak má s vlastní krypto peněženkou, s pojištěním až od výše půl milionu euro. Vedle PlatonCoinu lze digitální peněženku využít i na další kryptoměny, samozřejmostí je pak obchodování s Bitcoinem. Jeho hodnota táhne aktuálně cenu většinu ostatních kryptoměn nahoru.

Investujte se ziskem, ale obezřetně

Investice do kryptoměn s sebou nese proto vidinu velmi vysokých zisků, ale samozřejmě jde také o velké riziko, stejně jako je to u jiných dynamických investic. Proto je vhodné trh sledovat a nenakupovat jen na základě subjektivních dojmů. Kryptoměny se mohou v investičním portfoliu stát zajímavou součástí, neměly by však představovat většinu vaší investice. Obecně se doporučuje do kryptoměn investovat max 1-2 procenta z portfolia. I tak mohou výnosy mnohonásobně převýšit tradiční investice, jako jsou akcie nebo dluhopisy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Česko-slovenský fintech Platon Finance přišel s vlastní kryptoměnou, koupit si za ni můžete třeba jachtu