Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Česko Slovensko má talent: Z pátého semifinále postoupili Mighty Shake a Veronika Stýblová

Petra Duhajská

Petra Duhajská

8. 11. 2010

!SPECIÁL!V neděli 7. listopadu 2010 proběhlo už páté semifinálové kolo soutěže Česko Slovensko má talent. I tentokrát přinesl večer několik překvapení a podle poroty i reakcí diváků v hale na brněnském výstavišti byl celkově znatelně vydařenější než ten minulý.

FOTO: Mighty Shake - Zastávka

Vítězové pátého semifinále, skupina Mighty Shake – Zastávka, Zdroj: TV Prima

Prvním překvapením bylo vystoupení slovenského rapera Rytmuse. Tato postava vyvolává silné emoce a protichůdné reakce, což se sice neprojevilo v sále, ale například v internetových diskuzích ano. Tentokrát dal asi Rytmus na pokyny režiséra a šokující překvapení si odpustil. I porota jeho show ocenila, Jaro Slávik dokonce prohlásil, že je mladý raper vzorem pro děcka.

Sexy houslistky, malý tanečník a Trampolíny

Jako první vystoupilo duo krásných houslistek, které zaujalo už v castinzích. Pro semifinále si Eva Slaná a Lucie Klasek vybraly Ruslanu a melodii z filmu Pulp Fiction a opět měly úspěch. Přísný porotce Jaro Slávik sice uznal, že se dámám vystoupení povedlo, ale upozornil na zastaralost konceptu jejich vystoupení, připomněl mimo jiné Vanessu-Mae, která nedávno zahrála v České republice, a uzavřel konstatováním, že show hledá něco nového.

Třináctiletý tanečník Jakub Ressler předvedl opět skvělou show ve stylu Michaela Jacksona, tentokrát ho kromě písně Black Or White doprovodilo i několik skupinek tanečníků, kteří byli v duchu videoklipu k této skladbě nastrojeni jako Indiáni, Indky a Rusové. Nakonec přijel na pódium i malý tank a Jakub  neváhal a zatancoval si i na něm. Všichni tři porotci se v tomto případě shodli a Jakuba nadšeně pochválili za tanec i show.

A v chvále mohli porotci pokračovat. Zejména Lucie Bílá se na vystoupení tříčlenné skupiny Trampoliny Praha těšila a rozhodně nebyla zklamaná. Za španělských rytmů a v kostýmech toreadorů předvedli tři veselé kopy z Prahy skvělou skokanskou show a jako bonus i malou ukázku výuky. Moderátor Jakub Prachař sice působil trochu vystrašeně, ale vše nakonec v pohodě zvládl. Jan Kraus ocenil zejména to, že vystoupení trampolinistů nebylo moc tělocvikářské. A Jaro Slávik zopakoval to, co řekl už v divadle: „Jestli se nedostanete do finále, vyhodím svůj televizor.“

Silná trojka

Až se čtvrtým vystoupením nedělního večera přišel zpěv. A čekání se hudebním fanouškům vyplatilo. Šestnáctiletá Veronika Stýblová na pódiu ničí pomoc nepotřebovala. Pro skvělý zážitek publiku i porotcům stačila ona v krásných šatech a hlavně píseň Christiny Aguilery, z které díky Veroničinu bohatému a lehce nakřáplému hlasu běhal mráz po zádech jistě nejenom Lucii Bílé.

Silák Alojz Morovič v castingu slíbil, že do dalšího kola s asistentem postoupí jako komediální dvojice. To sice částečně splnili, dokonce i kostýmy se přiblížili k duu Pat a Mat, ale ani od síly neustoupili. Předvedli technickou prohlídku policejního auta, která zahrnovala i přejetí pana Moroviče. Nejdřív popředu a potom s couváním. To už bylo na Lucii Bílou moc a využila svůj bzučák. A ani zbylí dva porotci slova chvály pro dvojici neměli.

Zato pro taneční skupinu Mighty Shake – Zastávka jich našli dost. Část tohoto celkem více než třísetčlenného seskupení, založeného v malé jihomoravské vesničce Michalem Holým, si tentokrát zahrála na roboty. Ve svém vystoupení tanečníci důmyslně využili hru světla a tmy. A hlavně stejně jako v divadle bezchybně tančili. Jara Slávika sice jejich číslo ani prvky černého divadla moc nenadchly, ale Jan Kraus ocenil, že tanci dodali obsah, a Lucie Bílá byla v hodnocení stručná: „Úžasný, úžasný, úžasný!“

Bubny, bubínky, cimbály a druhé překvapení večera

Netradiční cimbálovka si s sebou do Brna přivezla mohutný fanklub. Skupina Silvayovci, pojmenovaná podle zakládajících bratrů Gabriela a Miloše, i tentokrát ukázala, že není obyčejnou cimbálovkou a že jí nejsou cizí ani žánry jako jazz, rock, metal a pop. Jenže na porotu toho dokazování bylo až moc. Lucie Bílá a Jan Kraus byli sice v zásadě spokojeni, ale Jaro Slávik opět nezklamal a pustil se do kritiky. Přirovnal semifinálové vystoupení Silvayovců k tomu, jak pejsek a kočička dělali dort, a zopakoval známé úsloví: „Méně je někdy více.“

Druhé překvapení večera přišlo s osmým číslem. To totiž tentokrát nebylo poslední. Pro velký divácký úspěch show Česko Slovensko má talent se počet semifinalistů zvýšil o tři. Další šanci tak dostali někteří soutěžící, kteří televizní diváky zaujali, ale neměli už tolik štěstí ve velkém třesku.

Jedním z nich byla Pavlína Matiová, která do dalšího průběhu soutěže prošla z castingu bez své mladší sestry Jitky. Ta ji tentokrát doplnila jako back-vocalistka, a tak dostal příběh happy end. Pavlína si pro semifinále vybrala píseň I’m So Excited, proslavenou skupinou Pointer Sisters. Tento výběr i pěvecký výkon se setkaly se sympatiemi všech tří porotců.

Rytmicky večer začal, rytmicky také skončil. Jako poslední totiž vystoupila čtveřice, která si říká Neopercussio. Čtyři studenti AMU, jinak členové různých hudebních těles, například České filharmonie, Orchestru Českého rozhlasu nebo Hudby Hradní stráže, založili bicí skupinu teprve před pár měsíci. Očividně to ale pro ně nepředstavuje problém. Rozmanité číslo bylo oceněno velkým potleskem a porotci se shodli na tom, že čtveřice ví, co je to show.

Rozhodnutí – postup Mighty Shake a Veroniky Stýblové

Tentokrát byli tipy poroty i jednotlivých semifinalistů na to, kdo postoupí, dost rozmanité. Jediné jméno, které padlo víckrát, se ale nakonec ukázalo být správným odhadem. Absolutním vítězem diváckého hlasování v 5. semifinále se totiž skutečně stala taneční skupina Mighty Shake – Zastávka.

Do rozstřelu, ve kterém z dalších dvou nejúspěšnějších (co do počtu získaných hlasů) musí jednoho postupujícího vybrat porota, postoupili Veronika Stýblová a Jakub Ressler. Oba marně bojovali se slzami dojetí. Porota byla (jako už několikrát) jednotná. Všichni vyjádřili velkou podporu Jakubovi v jeho taneční vášni, ale dali hlas Veronice, kterou Jaro dokonce označil za nejlepší zpěvačku v celé show. Silná slova od přísného porotce… Slz dojetí tak bylo ještě víc.

Druhým postupujícím se tedy stala Veronika Stýblová. I ona tak bude ve finále bojovat o výhru 100 tisíc Euro a angažmá v Las Vegas.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Česko Slovensko má talent: Z pátého semifinále postoupili Mighty Shake a Veronika Stýblová