Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Česko Slovensko má talent: šesté semifinále vyhráli slepí hip-hopeři NH6

Petra Duhajská

Petra Duhajská

15. 11. 2010

!SPECIÁL!Neděle 14. listopadu 2010 přinesla předposlední, už šesté semifinále soutěže Česko Slovensko má talent. Tento večer zaujal mimo jiné opravdu velkým věkovým rozptylem soutěžících. Diváci měli možnost vidět nejmladšího i nestaršího bojovníka o postup do finále. A stejně jako minulý týden přišlo i tentokrát hvězdné překvapení.

FOTO: NH6

I tentokrát měli tito bratři úspěch, Zdroj: TV Prima

Čtrnáctý listopadový večer odstartoval na televizních stanicích Prima a JOJ hodně zostra. Jako hudební host totiž vystoupila česká zpěvačka Marta Jandová se svou německou skupinou Die Happy. Marta tak rozšířila své zkušenosti o další talentovou show, v několika totiž už působila na pozici porotkyně. Tentokrát se však představila ve své původní profesi a ukázala, že i něžné pohlaví obstojí v tvrdých žánrech.

Po hvězdném hostovi i hvězdní soutěžící

Jako první ze soutěžících se představil vůbec nejmladší semifinalista, osmiletý tanečník Jarko Krigovský. A profesionální úroveň bez problémů udržel. Kromě bezchybného tanečního projevu nechyběl jeho vystoupení nápad a vtip, což ocenilo publikum na brněnském výstavišti i trojčlenná porota. Slovní hodnocení v podstatě ani nebylo potřeba, standing ovations mluvily samy za sebe. Porotci tentokrát vyzdvihli zejména skvělou choreografii.

Ani po dalším čísle nadšení všech v hale ani v nejmenším nepolevilo. Dvojice silových akrobatů Dae Men uhranula publikum i Lucii Bílou už v divadle. To, že byli označeni za nové sex-symboly, je prý překvapilo, ale se svou novou rolí už se celkem sžili. V semifinále zahalilo duo své číslo do samurajského hávu, a to jak co se kostýmů a scény týká, tak i pomocí zařazení pohybových prvků bojových umění přímo do vystoupení. Po závěrečné úkloně opět povstalo celé osazenstvo haly. Porotci chválili a chválili, Jaro Slávik hodnocení shrnul konstatováním, že Dae Men do Las Vegas rozhodně patří.

Jako na housenkové dráze

Osmasedmdesátiletý kouzelník Zdeněk Kožušník si dal poněkud ostrou večeři – spolykal několik žiletek a zapil je vodou, ale nakonec přece jen usoudil, že jim lépe bude venku, a tak je ze svých útrob zase vytáhl. Po tomto kousku ještě přiměl k pohybu oblíbenou propisku Lucie Bílé. Lucie byla sice spokojená a potěšená, Jaro Slávik i Jan Kraus ale první možnost tohoto semifinálového večera ke kritice využili. Oba se v podstatě shodli na tom, že doba pana Kožušníka už je pryč.

Minulý týden se počet účastníků semifinále zvýšil na devět. Dalším, kdo z původně nepostupujících soutěžících získal druhou šanci, byla taneční skupina Phantom’s Crew. Po vystoupení se jim sice dostalo omluvy za to, jak složitou cestou si museli projít, ale moc chvály už k omluvě porota nepřidala. „Vy soutěžíte v disciplíně, kde je ohromná konkurence a v jejím rámci patříte k těm slabším,“ zhodnotil Fantomy Jan Kraus.

Temperament vyjádřený hudbou různých stylů

První vystoupení se nesla zejména ve znamení pohybu, v další části večera naopak převládla hudba. Dvanáctiletá zpěvačka Kristýna Procházková, která má kořeny částečně v Dominikánské republice, si pro semifinále vybrala stejnou píseň jako v castingu, If I Ain’t Got You od Alicie Keys. A neudělala chybu. Divákům i porotě se líbila, i když od Jara Slávika i Lucie Bílé si vyslechla doporučení, že nemusí nikam spěchat.

Dívčí trio Sabrosa opět ukázalo, že v jednoduchosti je krása. Pro vytvoření skvělého čísla děvčatům stačily jejich hlasy a dvě kytary. Jejich vystoupení bylo dynamické, gradovalo od pomalé baladičnosti až k typickému živelnému rytmu cikánské hudby. Děvčata tak dokázala to, co sama v předtočeném vstupu řekla: že tato hudba by měla vyjadřovat smutek a radost zároveň.

Další přišel na řadu živel trochu jiného charakteru. Už před svým vystoupením vyvolala revivalová skupina Queenie polemiku o napodobování v hudbě obecně. Lucie Bílá sice opět chválila a charakterizovala jejich interpretaci sportovní hymny We Are The Champions jako skvělou, ale mužská část soudců se shodla na tom, že šlo spíše o kvalitní zpestření než kandidáta na postup.

Zlatý hřeb večera

Šestý semifinálové večer neměl jen jednoho skvělého dětského tanečníka, ale hned tři. Jako předposlední totiž přišli na pódium Vanesa Šanková a Marek Peťko, oba osmiletí, a zatančili v latinskoamerických rytmech. I přísný Jaro Slávik chválil, přestože Vanesku a Marka nezapomněl i pokárat za to, že ještě nejsou v posteli.

Jako poslední přišla na řadu bratrská dvojice, kterou udělala velmi silný dojem už v castingu. Heňo a Noro, vystupující jako hip-hopové duo NH6, ani tentokrát nezklamali. Nejen že svým vystoupením dostali opět všechny na nohy, ale kromě talentu osvědčili i svůj smysl pro humor. Jaro Slávik sice zalitoval, že tvůrce písně „utopil refrén“, ale tato kritika se naopak utopila v potlesku a chvále.

Rozhodnutí – postup NH6 a Dae Men

Tipy soutěžících na to, kdo by měl postoupit do finále, se tentokrát velmi lišily. V takto nabitém kole se ani nebylo čemu divit. Nakonec se vítězem diváckého hlasování a přímým postupujícím stalo duo NH6.

Rozhodování měla porota při rozstřelu tentokrát opravdu těžké. Postoupila do něj totiž dívčí skupina Sabrosa a duo pohledných siláků Dae Men. Všichni tři porotci se výjimečně shodli. Pochválili obě seskupení. Ale postoupit do finále a udržet si naději na výhru 100 tisíc euro a angažmá v Las Vegas mělo jen jedno z nich. Jan Kraus hlasoval pro Dae Men, Lucie Bílá před jejich dřinou, talentem a nápadem upřednostnila emoce dam ze Sabrosy. A právě zmiňované Las Vegas rozhodlo. Jaro Slávik zopakoval, že tam Dae Men patří, a o postupujícím bylo rozhodnuto. Lucie Bílá si alespoň na rozloučenou s dívčím triem zazpívala.

Postupujícími se tedy stala dvě dua, NH6 a Dae Men.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Česko Slovensko má talent: šesté semifinále vyhráli slepí hip-hopeři NH6