Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Česko Slovensko má talent: první semifinále přineslo pohodu, smích i napětí

Petra Duhajská

Petra Duhajská

11. 10. 2010

FOTO: Mako!Mako!SPECIÁL!Po tom, co se porotci a diváci probrali stovkami a tisíci nejrůznějších vystoupení v castinzích, přišla show Česko Slovensko má talent s prvním přímým přenosem. A osm semifinálových čísel, která jsme mohli 10. října vidět, potěšilo nejen diváky na brněnském výstavišti.

FOTO: Mako!Mako

První semifináloví vítězové ČSMT, Zdroj: TV Prima

To, že se soutěž přenesla do jaksi vážnější části, naznačovala už skutečnost, že moderátoři byli tentokrát v obleku. Lucie Bílá se přiznala k semifinálové trémě. I na soutěžících bylo pochopitelně znát, že si uvědomují, jak daleko a blízko zároveň je vytoužené finále. Diváci měli tentokrát možnost vidět osm vystoupení.

Ohnivý temperament

Nevděčnou roli zahajujících vyfasovala Pyroterra, která vzala úsloví rozehřát publikum doslova. Skupina působící od roku 2006 a spojující tradiční umění ohně s moderní hudbou předvedla odvážnou fire show, kterou ocenili jak diváci tak i porota.

Zuzana Gamboová, mladá brněnská zpěvačka s africkými kořeny, si pro nedělní večer vybrala náročnou píseň Summertime od George Gershwina, možná aby dokázala, že v semifinále není jen díky svému exotickému a atraktivnímu vzhledu. I její vystoupení vyvolalo vesměs velmi kladné reakce. Jan Kraus dokonce prohlásil, že se pro něj tímto dnem Zuzana zařadila mezi významné české zpěvačky.

Odlehčení v podobě Brejk Denz Bradrz a nejmladší soutěžící

O duu Brejk Denz Bradrz jsme se nejprve dozvěděli, že se za jeho členy jejich manželky stydí, ale přesto jim fandí. Poté se dvojice, která už při castingu zaujala tím, jak z absence jakéhokoli talentu dokázala udělat výhodu, objevila na pódiu. Tentokrát vsadili bradrz na spartakiádní téma. Diváci v sále se sice dobře bavili, Jaro Slávik ovšem poprvé využil své stále platné možnosti zmáčknout bzučák. A přestože Lucie Bílá se opět dobře zasmála a Jan Kraus ocenil odvahu obou tanečníků, Slávik zhodnotil jejich vystoupení jako promarněnou příležitost.

FOTO: Brejk Denz Bradrz

Tepláková dvojice stála až u bran finále

A Jaro Slávik se celkem nekompromisně vyjádřil i při hodnocení dalšího čísla. Tříletá Liana Oláhová si svým zpěvem a celkovým projevem sice opět získala většinu přítomných, přesto slovenský producent jejímu otci jasně sdělil svůj názor: „Děti do zábavního průmyslu nepatří.“

Iluzionistické zklamání, pěvecká radost

Sekáč Aleš Rozsíval byl asi jediným větším zklamáním večera. Z publika se po jeho krvavé show ozýval dokonce hukot a bučení. A Lucie Bílá zalitovala, že změnila názor a nechala ho z Velkého třesku do semifinále projít.

Zcela opačné reakce vyvolala československá skupina Mako!Mako. Tato velmi originální čtveřice sklidila se svou pozitivně nabitou hudbou nadšené ovace. Jaro Slávik sice zapochyboval, jestli takový talent ocení diváci při sms hlasování, ale nabídl se, že by kapele velmi rád pomohl s vydáním alba.

Švýcarka Julia Maria Sakar opět překvapila tím, jak profesionálně už ve třinácti letech působí. Zpívala skvěle, navíc předvedla i ucelenou choreografii s pomocí doprovodných tanečníků. Porota se v podstatě shodla na tom, že Juliina kariéra už byla úspěšně odstartována. Bez ohledu na výsledky hlasování.

Chebejet efektně zakončili večer

Desetičlenná akrobatická skupina Chebejet, tvořená devíti dívkami a jedním chlapcem, opět nezklamala a stala se správným vrcholem večera. Lucie Bílá tleskala ve stoje a ani mužská část poroty neskrývala nadšení. Podle Jana Krause byli Chebejet obdivuhodní, Jaro Slávik je dokonce označil za nejlepší číslo večera.

Rozhodnutí – postup Mako!Mako a Chebejet

Ihned po skončení první části přenosu následovalo Rozhodnutí. Až do 23 hodin 8 minut mohli diváci posílat sms hlasy pro jednotlivé soutěžící. Při čekání jsme si vyslechli názory poroty i jednotlivých účinkujících, nejčastěji padala jména Mako!Mako a Chebejet. Poté, co Jakub Prachař poprvé ve svém životě ukončil nějaké hlasování, už přišla nejdramatičtější část večera.

S největším počtem hlasů postoupili přímo do finále Mako!Mako, a nepotvrdili tak Slávikovy obavy. Mezi dvěma čísly, která se v hlasování umístila na druhém a třetím místě (jejich pořadí ovšem neznali účinkující, diváci ani porota), museli rozhodnout tři sudí. „Mám ráda humor,“ prohlásila Lucie Bílá a dala svůj hlas duu Brejk Denz Bradrz. Zbytkem poroty však byla přehlasována, a tak se druhým finalistou stalo seskupení Chebejet.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Česko Slovensko má talent: první semifinále přineslo pohodu, smích i napětí