Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Česko Slovenská SuperStar se rozjela plným proudem!

Gabriela Honková

Gabriela Honková

12. 9. 2009

superstarČesko Slovenská Superstar Je populární soutěž, kde můžete být svědkem jak se postupně rozvíjí hudební talenty krok za krokem, než dospějí do stádia, kdy se rozhodne, kdo je z nich ten nej. Na druhou stranu, po zkušenostech z Česko hledá Superstar, X-factoru a dalších ročnících hudebních či pěveckých soutěží musíme uznat, že z počátku slyšíme z televize jen samé krákorání.

Foto: oficiální logo soutěže

Foto: oficiální logo soutěže

Divák sedící u obrazovky si někdy při začátcích pěveckých soutěžích říká: „Ti lidé snad nemají soudnost! Já takhle zpívat, tak tam vůbec nelezu.“ Ano, některé pohledy na pokusy o zpěv jsou až tragické, u některých se nám chce brečet, u jiných srdečně smát. Pro tyto případy má Česko Slovenská SuperStar svůj chlíveček nazvaný Hvězdná pěchota. V té se dá také soutěžit, ale opačným systémem hodnocení. Nejlépe ohodnocen je ten, který umí nejhůře zpívat.

Jako porotci letošní Česko Slovenské SuperStar byli zvoleni dva porotci české národnosti na dva slovenské, aby to bylo zcela vyrovnané, a to takto: Dara Rolins, Marta Jandová, Ondřej Hejma a Pavol Habera. Pořadem provází taktéž československá moderátorská dvojice Leoš Mareš a Adéla Banášová.

První díl byl odvysílán 6. září, kdy byla v televizi divákům představena porota i dvojice moderátorů. Byl speciální i tím, že divákům byly připomenuty tři řady českých i slovenských předchozích SuperStar. Diváci dostali příležitost podívat se na horké favority SuperStar i Hvězdné pěchoty, se kterými se budou nadále setkávat v dalších dílech.

Druhý díl odvysílán o týden později byl natočen z castingu v Praze, kde se přihlásilo rekordních 5 000 lidí. Porota dostala opravdu zabrat, ale aspoň si mohla z kvanta uchazečů vybrat ty, co jim uchu lahodí. Jako každý rok, bude i letošní ročník vysílán jednou týdně. Konkrétně se na pořad Česko Slovenská SuperStar mohou diváci těšit v neděli od 20 hodin na televizi Nova.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Česko Slovenská SuperStar se rozjela plným proudem!