Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Česko Slovenská SuperStar: Harich rozplakal fanynky, ale Rytmus ho vrátil do hry

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

2. 5. 2011

!Rozhovor!Na dalším z pondělních vyřazovacích večerů při vyjadřování poroty panovala překvapivě veselá nálada, vtipy doslova létaly vzduchem. Nakonec se ovšem celý večer změnil v pořádné drama, když Martin Harich sice získal nejméně hlasů od diváků, ale Rytmusova divoká karta ho od vypadnutí zachránila.

Foto: Česko Slovenská Superstar

Martin Harich získal nejméně hlasů od diváků, přesto nevypadl, Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

Po nedělním rockovém kole čekalo v pondělí 2. května soutěžící Česko Slovenské SuperStar další kolo vyřazování. Již tradičním úvodem byla skladba Nevzdávám, při které se publiku představili všichni semifinalisté, včetně těch, kteří se již se soutěží rozloučili.

Dalším hudebním číslem večera bylo vystoupení Moniky Bagárové, semifinalistky předchozí řady SuperStar. I přes drobný výpadek textu Monika zazpívala velmi pěkně, titulní skladba pohádky Čertova nevěsta od Zdeňka Trošky jí, jak se říká, sedla.

Když Paľo Habera vtipkoval o podobnosti moderátorky Tiny s tenistkou Venus Williamsovou, nikdo zřejmě netušil, jak velké drama přijde při vyhlašování výsledků diváckého hlasování.

Jak to viděla porota?

Rytmus: Michal Šeps

Osvaldová: Petr Ševčík

Zeťová: Michal Šeps

Habera: Martin Kurc

Můj tip: Michal Šeps

Verdikt hlasujících diváků: Martin Harich

Soutěžící opět čekalo dělení na dvě skupiny. Ta první, do které se zařadila Gabriela Gunčíková, Alžběta Kolečkářová a Lukáš Adamec, automaticky postupovala. Lukáš a Gabriela byli ohodnoceni jako nejlepší interpreti celého rockového kola, i když Lukáše tento úspěch stál čtyři dny bez mluvení, kdy bude léčit nemocné hlasivky. Gabriela pro Topzine.cz prozradila, že si tímto neohroženým postupem skrze rockové kolo splnila své cíle.

„Já jsem se přesně o tohle snažila, protože tohle bylo jediné kolo, které mi mělo stoprocentně sedět. Ty ostatní kola, to zkrátka musím (smích). Ale na tohle rockerské kolo jsem se moc těšila, užila jsem si ho a jsem strašně ráda, že se to povedlo. Kdyby Lukáš mohl mluvit, řekl by určitě to samé,“ dodala Gábina s úsměvem.

Foto: Česko Slovenská Superstar

Spokojená Gabriela Gunčíková okomentovala pro Topzine.cz svůj postup do dalšího kola, Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

To zbylé čtveřici semifinalistů příliš do smíchu nebylo. O Petru Ševčíkovi Rytmus v neděli řekl, že je strojený, Helena Zeťová zase počastovala výkon Michala Šepse slovy „fakt průser“, přesto oba postoupili do dalšího kola.

Asi málokdo by tipoval, že z dvojice Martinů to bude mladší Harich, který získá nejméně hlasů od diváků. Přestože Martin Kurc podle poroty zřejmě nejlépe odzpíval pomalejší rockovou skladbu, síla hlasů od náctiletých fanynek Martina Haricha se zdála být nepřekonatelná. Nicméně pravidla této série Česko Slovenské SuperStar umožňují porotě během semifinálových večerů vyvolat hlasování o udělení divoké karty. Patrik Vrbovský jako Rytmus této možnosti tentokrát využil, a přestože Helena Zeťová vyslovila jasné ne, Martin Harich díky dalším dvěma hlasům od Gábiny Osvaldové a Paľa Habery postoupil do dalšího kola.

Jak to viděl editor rubriky Hudba, Vlastimil Blažek?

Vojtovi Kovalovi, který byl přítomen vyřazování tohoto finálového kola Česko Slovenské SuperStar, jsem psal, že Harich dostane určitě divokou kartu. A ejhle, dostal ji. A samozřejmě prošel. Mám chuť si udělat sázkovou kancelář a vypsat kurzy na výhru Haricha, protože on to vyhraje…

To znamená, že v dalším kole, ve kterém soutěžící budou zpívat duety, se můžeme těšit na nezměněný počet soutěžících. Zároveň však vypadnou celkem dva ze semifinalistů. Podaří se Martinovi Harichovi svou divokou kartu uhájit?

Foto: Česko Slovenská Superstar

Matěj Piňák odpověděl Vojtovi Kovalovi na několik otázek, Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

Mezi semifinalisty, kteří si na úvod zazpívali skladbu Nevzdávám, nechyběl ani Matěj Piňák, který nám po skončení celého večera zodpověděl několik otázek:

Jak se ti změnil život od té doby, co se přímých přenosů neúčastníš jako soutěžící? Co teď vlastně děláš?

Začínáme teď v podstatě řešit koncerty, zařizovat akce, které jsou mimo SuperStar. Budoucnost je velmi důležitá, ale je i velmi křehká. V těch dalších třech měsících, kdy ještě budou všechny tyhle zmatky kolem soutěže, se člověk buďto chytí, nebo zapadne prachem jako většina. Takže to je teď pro mě bod číslo jedna.

Stihl ses už vrátit do normálního života, tak jak byl před SuperStar?

Kromě povinností, které teď mám ohledně Superstar, žiju pořád stejně, jen nejsem tolik s rodinou.

Mrzí tě vůbec, že jsi vypadl ještě před rockovým kolem?

Ne, vůbec. Neměl jsem žádné očekávání a jsem hodně rád, že jsem odešel se ctí, to je to, co jsem chtěl. Necítím, že bych si něco vyčítal, ani volbu písničky Dvacať dva dňov, se kterou jsem vypadl. Jsem vážně rád, že to takhle dopadlo.

Prozradíš čtenářům Topzine.cz, jestli máš už nějaké konkrétní hudební plány na blízkou budoucnost?

Jsou věci, které ještě nemůžu potvrdit, ale jestli všechno vyjde tak, jak má, určitě o mně ještě uslyšíte.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Česko Slovenská SuperStar: Harich rozplakal fanynky, ale Rytmus ho vrátil do hry