Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Česko Slovenská SuperStar dnes poprvé byla v divadle. Přinesli jsme on-line zpravodajství

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

12. 3. 2011

foto SuperStarPět dní uteklo jako voda a my se v letošní SuperStar podíváme poprvé do divadla, kam postoupila stovka těch, podle poroty, nejlepších. Přijde nějaké překvapení, nebo jsou karty již rozdány? Mohli jste číst on-line.

foto SuperStar

SuperStar 2011, Zdroj: TV Nova

Zeťová, Rytmus, Habera a Osvaldová. Porota má dnes nelehkou práci vybrat další postupující zpěváky. Show začala ve 20 hodin.

20:17

Porota přijela do Obecního domu v kočáře. „Budeme nekompromisní, ale spravedliví,“ řekl v úvodu Palo Habera. To, že se talent ukáže především nyní, když postupující budou zpívat na mikrofon, bylo jasné. Obecní dům v Praze se otřásá v základech. Pravidla jsou jasná, ze stovky lidí v divadle postoupí čtyřicítka, která projde přes síto porotců.

20:22

Nejdříve přichází skladba dle vlastního výběru. Jako první přišla Simona Fecková s písní Hallelujah. Při zpěvu Natálie už se Rytmus bouřil, že musí opustit SuperStar. Dalšími neúspěšnými slečnami jsou Garbriela Gunčíková a Nikoleta Řezanková, která se okamžitě odebírá směr Slovensko.

Dominika Bařtipánová také odchází. Jana Karasová jako první ukázala trochu toho hlasu a prozatím zůstává. Alžběta Kolečkářová není sice vzhledově  k sežrání, zato hlasově ano, tudíž se zatím drží. Elén Berešová bohužel mizí domů.

20:29

Zuzana Duchoňová předvedla skvělý zpěv, ale na Anetu Salačovou, která podle Rytmuse měla v castingu jen průměrný hlas, to nestačilo. Sára Milfajtová, modrooká kráska s úžasnými střevíčky, se zařadila zpět do sboru. Stela Lozančic měla na pódiu i manžela. Údajně zpívala hodně mimo, ale refrén Madonniny písničky byl hodně dobrý. Také zůstává, prozatím. Deset dívek je již vyřazeno.

20:32

Petr Ševčík nemá špatný hlas, ale to R ve slovech True frineds je docela dost. Na Haberu zapůsobil písní od Queenů a zařadil se zpět mezi postupující, zatím. A konečně je tu Barbar Mamut, který z Brna údajně přišel pěšky a který zde zazpíval pípací song, kdy se všichni náramně bavili, ale porota ho utnula. Skvělá vsuvka, ale prozatím je stále mezi možnými postupujícími. Lukáš Ondruš, na 15 let bomba, také zatím zůstane. Tomáš Jurenka je jako vytržený z kontextu pubertálních krasavců i krasavic, ale pokud jde o hlas, je vysoko nad nimi.

20:36

Martin Kovář, maminčin mazánek, spíše nedobře pištěl. Výsledek se dal čekat, odchod. Michal Michálek také končí. Ale pozor, Mamut je zpět na scéně. Habera chtěl smutnou píseň, ale dle Tomáše se v jejich kraji jen veselí, slaďáky nevedou. „Vidíte, jací pacienti k nám chodí?“ dodal Habera – a Mamut je ten tam. Osmdesát postupujících čeká ještě další část dnešního večera. Postoupit může jen polovina z nich.

20:47

Po povinné komerční pauze pokračovalo bláznovství kolem SuperStar. Začalo to soubojem o písničky, Katy Perry byla hodně žádaná, singl od Verony také. Kluci měli na výběr Vašo Patejdla, Dalibora Jandu, One Republic či Britney Spears. Jak si kdo vybral, to zjistíme za chvíli.

20:53

Na svůj počin a na naučení se vybraného songu měli soutěžící 120 minut. Juraj Tatár hrál na piano všem dalším vystupujícím.

Veronika Poláková by se hodila spíše do Čechomoru, krásný hlas, ale ne na SuperStar. Simona Fecková, Jitka Betková, Dorota Dragulová, Šárka Dumišincová, Klaudia Papuová, Zuzana Kosírová, Lucie Šimůnková… Všechny zpívaly singl od Kristýny.

Alexandra Mizeráková prý pištěla, Petra Keratová se spíše ztrapnila, Anita Chekan to také nezvládla. Aneta Salačová, Marie Pešáková, Alžběta Kolečkářová, která byla famózní, oproti ostatním, zpívaly Katy Perry a Teenage Dream.

20:59

Verona a Ztracená Bloudím, to byla další skladba, která byla pro dívky na výběr. Jana Karasová, Markéta Micková, Petra Szamková, Michaela Brichtová (nejlepší z nich) se s ní praly statečně. Bruno Mars byl největším oříškem pro děvčata – Nikola Polcerová prosila o druhý nástup, Alexandře Vokálikové se od začátku smála porota za to, že měla zdvižený prst, Alena Knoflíčková je dle porotců nemocná a Lubunga okořenila svůj výstup dalšími slovy, ale ta hlavní slova si nepamatovala.

Sára Milfajová to odječela a odskákala, děs a hrůza. Tady to máte páni porotci, co jste si tam pustili, to tam máte. Gabriela Gunčíková ale ukázala super hlas při stylu reggae, které se líbilo, pianista nestíhal. „Jsem na sebe naštvaná,“ řekla Gábina potom. Nevím proč, ale uvidíme, co na to porota.

21:04

Přestávkový program se snažil obohatit Rytmus beatboxem, kdyby přišel někdo se stejným programem do SuperStar, věřím, že by dál nedošel. Ale znám beatboxera, který v jedné takové soutěži prošel, a byl lepší než Rytmus – ostatně, koukněte na video.

21:10

Martin Kurc, Norbert Plecitý, Lukáš Ondruš, Marek Pinkoš i Lukáš Adamec se vybláznili s Ak Nie Si Moja od Vaša Patejdla. „Já tě miluju“, byla odezva Zeťové. Ale Adamec se nenechal zaskočit: „Já tebe taky,“ zněla jeho pohotová odpověď.

Jerguš Oravec, Juraj Zaujec, Václav Lebeda a Noah Scott Elenwood zpívali na nejsilnější singl dnešního večera, Apologize od One Republic. A nejen oni, bylo jich samosebou více. Ale jelikož je Apologize klavírní skladbou, byla tato část velice dobrým zážitkem. Dalibor Janda – Oheň, Voda, Vítr, další kus, se kterým měli větší či menší problémy například Lukáš Polák nebo Jan Šůrek.

21:17

Dalibor Janda v podání Jana Šůrka dokázal rozplakat Pavla Haberu. Kapesníček na jeho očích nesměl chybět. Konečně taky ukázal, že pod slupkou drsného porotce je člověk. Ostatní porotci Haberu ospravedlňovali a Habera Šůrka přirovnával k Mr. Beanovi.

21:23

Ale jak se hoši poperou s Britney Spears jsem byl více než zvědavý. One More Time byl prvním singlem Britney. Jan Ráček začínal. Nutno říci, že to na chlapa nebylo vůbec špatné. I když proti Britney nemá tak krásná prsa. Martin Kraussl už nebyl takový. Lukáš Bečka, Pavel Štruma, Marek Kunrát se Ráčkovi nevyrovnali. Zato Michal Šeps se musel nejprve dobře zhulit, aby hodil takovéto regéčko na popovou Britney, to bylo dle mého názoru opravdové představení, které bych poslal dál. Taková má být podle mého superstar, aby si dokázala poradit si se vším.

21:27

Rytmus, vysvětlující o čem je SuperStar, asi zapomněl na to, že se název soutěže nevyslovuje superstars, a byl opět drsně trapný. Zeťová byla další sudičkou se špatnou zprávou: „Budete muset makat dál, protože postupujete.“ Tím poslala lavinu radosti směrem dolů.

Palo Habera vybral několik nejhorších a ostatním oznámil postup tím, že mají jít do hotelu, protože pokračují. Gábina Osvaldová mluvila jako u maturity, vyhodila čtyři nepostupující a dala dávku euforie do žil postupujícím.

21:29

Na zítřek, neděli 13. března, dostali zbývající soutěžící složitý úkol. Budou zpívat po skupinkách. Zítra opět on-line na Topzine.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Česko Slovenská SuperStar dnes poprvé byla v divadle. Přinesli jsme on-line zpravodajství